Metaxa představila prémiovou novinku a nového Metaxa Mastera. Bude střežit a rozvíjet dědictví značky

Metaxa představila prémiovou novinku a nového Metaxa Mastera. Bude střežit a rozvíjet dědictví značky

Redakce Redakce foto: se svolením STOCK Plzeň-Božkov

Společnost Metaxa představila Private Reserve Metaxa Orama při příležitosti oslav nástupu nové osobnosti s titulem Metaxa Master, což nastává jen jednou za generaci. Metaxa současně oslavuje novou vizi udržitelnosti společnosti. Po prvé v 135leté historii společnosti spolupracují dva lidé s titulem Metaxa Master – současný i budoucí – aby se společně podepsali pod nový produkt.

Nová verze Private Reserve ztělesňuje výjimečnou a bohatou chuť řeckého nápoje Metaxa. Jedinečnost řemeslného zpracování zároveň prohlubuje závazek společnosti k udržitelnosti. Začíná se psát příběh o slibné budoucnosti.

Zachování odkazu

Metaxa Private Reserve je první originální dílo, které vytvořil pátý Metaxa Master Constantin Raptis v roce 1992. Symbolicky se tak stane výchozím bodem pro Konstantina Kalpaxidise, který jako šestý Metaxa Master bude střežit a rozvíjet dědictví této značky.

Jednou ročně v jediné šarži se směsmi, které dosáhly dokonalý vrchol výraznosti chutí, se na trh uvádí nová Private Reserve a to už po tři desetiletí.

„Metaxa Private Reserve je sofistikovaným vyjádřením osobitého stylu naší společnosti. Vzniká spojením muškátových vín ze Samosu s jemnými vyzrálými vinnými destiláty a středomořskými bylinkami. Delší doba společného zrání všech ingrediencí ve velkých dubových sudech dává vyniknout jemnosti a aromatické intenzitě tohoto výjimečného nápoje,“ říká Costas Raptis.

Stejně jako Costas Raptis a všichni s titulem Metaxa Master před ním, i Konstantinos (Kostis) Kalpaxidis v sobě spojuje zkušenosti vinaře, lihovarníka a sklepmistra. Kostis je také agronomem a získal vzdělání v oblasti pěstování révy. Přináší tak další zručnost, úzce spolupracuje s pěstiteli révy, podporuje je a radí jim při zavádění udržitelných postupů.

„Mým úkolem je pokračovat v budování Costasova odkazu a zachovat řemeslnou kvalitu a konzistenci jedinečného produktu Metaxa pro další generace. V důsledku klimatických změn je to však stále náročnější. Proto je mou ambicí vyrábět produkty značky Metaxa udržitelnějším způsobem,“ vysvětluje Konstantinos Kalpaxidis.

Předáním pochodně tak oba pánové z pozice Metaxa Master vytvářejí most mezi dědictvím, řemeslnou zručností, inovacemi a udržitelností.

Zachování přírodního dědictví ostrova Samos

Svěží ostrov Samos ležící v Egejském moři je úzce spojen se srdcem společnosti a zásadní pro tvorbu destilátů. Právě na jeho horských vinicích se pěstují sladké a aromatické muškátové odrůdy. Samos, oáza nedotčené přírody a biologické rozmanitosti, je ideální pro pěstování vysoce kvalitních hroznů.

V zájmu zachování tohoto cenného terroir spolu s biodiverzitou ostrova zavedla společnost METAXA řadu iniciativ na podporu místních pěstitelů révy při přechodu od konvenčních k udržitelným zemědělským postupům. Podpora zdravější půdy a bohatší biologické rozmanitosti je totiž pro vinice zásadní nejen dnes, ale i do budoucnosti. Cílem společnosti METAXA je, aby do roku 2027 byly všechny hroznové odrůdy Muškát, které z ostrova získává, certifikovány jako udržitelné.

V čele této iniciativy stojí spolek „Metaxa Orama Collective“, skupina pěstitelů révy pojmenovaná podle řeckého slova Orama, které znamená vize. Společnost Metaxa poskytuje spolku pěstitelů révy poradenství ohledně přechodu na agroekologické postupy. V čele tohoto projektu stojí vlastní vinice společnosti Metaxa Liknon nacházející se na ostrově Samos, která do konce tohoto roku získá certifikaci ekologická vinice. Vzhledem k hornatému charakteru ostrova Samos se pěstování provádí výhradně ručně, což vyžaduje více času a úsilí. Společnost nabízí vyšší ceny za hrozny vypěstované spolkem vinařů a dodatečnou kompenzaci těm, kteří pěstují ekologicky. V konečném důsledku je cílem sjednotit spolek v silnější komunitu, která bude připravena na budoucnost.

Private Reserve METAXA Orama

Nová Private Reserve Orama je první z řady Metaxa, která obsahuje vína z udržitelně pěstovaných hroznů odrůdy Muškát z ostrova Samos.

Tento nový produkt je ukázkou společného řemeslného umění a touhy nabízet udržitelnější produkt.

Závazek společnosti METAXA k udržitelnosti byl také zohledněn při výrobě obalu. Tentokrát byla láhev Private Reserve upravena tak, aby byla lehčí, a dárková krabička kompaktnější, čímž se oproti předchozímu balení snížily emise CO2 o 104 %.

Dokonalý odraz ambicí společnosti Metaxa

Private Reserve Metaxa Orama se zaměřuje na milovníky a znalce prémiových tmavých lihovin. Cílem je dále posílit pozici společnosti v segmentu nejvyšší kvality, protože celosvětové trendy prémiovosti stoupají.

Zdroj: STOCK Plzeň-Božkov

Milovníci daiquiri, připravte se na jedinečný týden věnovaný skvělému drinku! Oblíbený rum Ron Santiago de Cuba představuje Daiquiri Week, který oslavuje jeden z nejoblíbenějších a nejikoničtějších...
Prestižní žebříček „nejmocnějších“ profesionálů mezi barmany a lidmi z nápojového byznysu ovládla Monica Berg. Spolumajitelka podniku Tayēr + Elementary ve východním Londýně byla již popáté za sebou...
Taneční parket se sem nevešel, i tak tu ale budou hrát DJs. Kapacita pouze pro 40 lidí, otevřeno pouze od čtvrtka do soboty. Barmani Pavel Sochor a Matouš Bobček zvou do Klubu by Alma třeba na...
Spojení jemné whiskey Jack Daniel’s a osvěžujícího ikonického nápoje Coca-Cola vyvolá vzpomínku na bary podél amerických dálnic a světla Hollywoodu i u těch, kdo je viděli pouze na stříbrném plátně....
Jsou skvěle vychucené a perfektně se hodí k nadcházející letní sezoně. BOHO limonády vás zaručeně osvěží. Ochutnejte je nyní v lákavě nakombinovaných koktejlech, které navrhl Pavel Weiss, ambassador...
Dominikánský rum Maestro Reserva je ódou na podmanivé mistrovství palírny Brugal a jejich neutuchající snahy o dokonalost. Master blenderka Jassil Villanueva vytvořila unikátní rumový zážitek díky...
Na prestižním World Coffee in Good Spirits Championship, který se konal v Kodani, skončil Jaroslav Slámečka, spoluzakladatel pražírny Candycane coffee, na 17. místě. Světu se představil dvěma...
Tradiční česká značka společně s organizací Czechdesign vyhlašuje designérskou soutěž na vytvoření limitované edice etikety slivovice ke 130. výročí založení. Soutěž představuje jedinečnou...
Pokud hledáte stylovou a nealkoholickou alternativu k oblíbeným spritzům, pak je Crodino přesně to, co potřebujete!