Eminente – rumový pozdrav z Kuby

Eminente – rumový pozdrav z Kuby

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Eminente, nový rum bohaté chuti ze srdce kubánského ostrova, kterému místní říkají “Isla del Cocodrilo” kvůli jeho neobvyklému tvaru, připomínající krokodýla.

Eminente je zhmotněným snem Césara Martího, nejmladšího rumového mistra v historii Kuby, který usiluje o obnovu tradičních kubánských rumů.

Největší karibský ostrov Kuba je domovem tradičního rumu. Různorodá krajina rozličných regionů země se liší vlastnostmi půdy, díky čemuž se rumy z jednotlivých oblastí liší barvou, chutí a využitím. Occidente neboli západní rum se vyrábí poblíž Havany a je znám svou intenzivní a suchou chutí, která je ideální pro koktejly. Na opačné straně ostrova se produkuje „východní druh” rumu zvaný Oriente. Ten je specifický svou jemností a ovocným nádechem. Nejlépe vynikne samotný nebo na kostce ledu. 

Eminente pochází z centrální provincie ostrova Villa Clara. V perfektním vyvážení dopřává osvěžující a robustní chuť, jemné přesto komplexní aroma, a je ideální k vychutnání si rumu samotného, i v koktejlu. Rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co se kdy dostalo za hranice Kuby. 

César Martí, alchymista rumového řemesla

Cukrová třtina koluje Césaru Martímu snad i v žilách. Rodák Villa Clara byl obklopen cukrovou třtinou, z níž se vyrábí rum, již od dětství. Fascinovala ho nekonečná třtinová pole, jež ho díky předkům při vyrůstání obklopovala a její sladká chuť. Vždy si tak přál věnovat se výrobě rumu a díky své vášni a píli se ve svých 33 letech stal nejmladším kubánským mistrem rumu, zvaným Maestro Ronero, v historii.   

Díky svému pevnému odhodlání a zručnosti v řemesle vytvořil César Martí nový druh rumu, který v sobě spojuje bohatost a hloubku chuti tradiční výroby rumu z 19. století. A co víc, Martí vytvořil inovovaný způsob vyzrávání a míchání aguardientes. Aguardientes jsou označované za „duši Kuby” a jsou nejvíce chutnou a komplexní cukrovou třtinou eaux-de-vie, kterou ostrov produkuje z melasy destilované na 75% ABV, které následně zrají v sudech, kdysi použitých ke zrání whisky, smíchané a znovu ponechané ke zrání s tradičním jemným kubánským rumem destilovaným na 95% ABV.

Směs odleželých aguardientes a jemného rumu vytváří rum takový, jaký ho známe. Aguardientes vytváří komplexní aroma a jemný rum přidává nápoji díky síle alkoholu vitalitu. Díky vybraným aguardientes Eminente nastavuje nové standardy kategorie Reserva. Obsahuje jich 70 %, nejvyšší proporcí mezi všemi kubánskými rumy. 

Eminente je navíc jedním z mála kubánských rumů, který obdržel žádaný status “Denominación de Origen Protegida” od kubánské regulační rady. Ta určuje přísná pravidla, která mají zajistit autenticitu a vysoké standardy kubánského rumu, a jen málo výrobcům se daří veškeré nároky splnit. 

Eminente Reserva, plná a bohatá chuť

Ideální pro vychutnání si rumu na kostce ledu nebo v koktejlu. Eminente Reserva v sobě ukrývá estetiku tradičního kubánského jemného rumu s komplexností chuti minulosti. Oku zalichotí delikátní barva jantaru s mahagonovým odstínem. Počáteční aroma čerstvě pražené kávy dodává rumu jemný nádech pečených mandlí a kakaa.  Paleta chutí bohatá na kouřové noty, vanilku a kávu s pikantními tóny zázvoru, sečuanského pepře a švestek v pozadí vytváří delikátní škálu kubánských chutí. Eminente Reserva zraje minimálně 7 let v sudech po whisky.

Eminente Ambár Claro, ovocný kubánský rum

Rum se zlatým odstínem, Eminente Ambár Claro, je lahodný nejen samostatně na kostce ledu, ale i v koktejlu. Eminente Ambár Claro překvapí svým delikátním ovocným aroma, ve kterém se mísí tóny zeleného jablka, hrušky a heřmánku spolu s pečenými mandlemi a krémovým karamelem s pikantními náznaky muškátového oříšku a pepře. Eminente Ambár Claro zraje minimálně 3 roky v sudech po whiskey.

Eminente exkluzivně v České Republice

Během prvního roku od uvedení na trh bude kubánský rum Eminente exkluzivně dostupný jen ve čtyřech zemích, a to kromě Velké Británie, Francie a Německa také v České republice. Rum bude možné zakoupit na specializovaných e-shopech Alkohol.cz, Global-wines.cz, Napojka.cz, iDrinks.cz. Doporučená maloobchodní cena láhve je 1 250 Kč.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář