Gold Cock hlásí další novinku - Gold Cock Gin

Gold Cock hlásí další novinku - Gold Cock Gin

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Zavedená a populární značka české whisky uvádí na trh svůj vlastní Gold Cock Gin 40% 0,7l. Navazuje tak na vlastní tradici, kterou na konci devadesátých let ve Vizovicích na čas přerušili.

Mnoho značek whisky po celém světě začíná výrobou ginu nebo jím doplňuje svou produkci, protože to dává smysl. Destilační kotle potřebujete prakticky stejné, kvasné nádoby a tanky na zrání také. Obrovský rozdíl je v tom, že gin nedozrává a je možné jej stáčet do lahví prakticky ihned po destilaci.

Brand Gold Cock na to šel jinak. Až poté, co se pyšnili nabídkou i dvacetileté whisky, vyrobili pod značkou Gold Cock první gin. Ale logiku to má podobnou.

Když skončí sezóna kvašení a destilace ovoce, následuje sezóna jalovce, která trvá zpravidla jeden a půl měsíce. A po ní nastupuje dvouměsíční sezóna destilace whisky. Oboje tak výborně vyplňuje tu část roku, kdy není k dispozici ovoce. A naše pálenice by stála ladem.

Jalovec se ve Vizovicích destiluje už více než sto dvacet let. Zkušenosti by tedy byly… Gin se svými dalšími botanicals se ve společnosti RUDOLF JELÍNEK vyráběl od sedmdesátých let. Jeho výroba skončila až na konci devadesátých let, kdy už prodejům, i u nás v Česku, dominovaly giny z Velké Británie.

Nyní v palírně použili stejné složení bylin jako před několika desítkami let, protože stejně jako u whisky Gold Cock ctí tradice velmi pečlivě. Gold Cock Gin tedy obsahuje koriandr, kardamon, anděliku, kosatec, lékořici, pelyněk, pomerančovou a citronovou kůru a samozřejmě černý jalovec. Vše je macerováno ve velejemném lihu a průtahově destilováno.

Výsledkem je v dobrém slova smyslu jednoduchý gin, který si na nic nehraje. Samotný, nebo v G&T či jiných klasických drincích bude fungovat skvěle.

Doporučená maloobchodní cena vč. DPH 669 Kč.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář