David Muñoz zavírá londýnské StreetXO

David Muñoz zavírá londýnské StreetXO

autor: Red. foto: Archiv restaurace

Španělské kuchařské superstar se letos v Londýně nedařilo ani náhodou. David Muñoz zavřel SteetXO z donucení a je to škoda.

Londýnská restaurace byla otevřena od listopadu 2016, letos byla nejdříve zavřena dočasně (i z důvodu požáru v kuchyni), následně mělo několik zaměstnanců v kuchyni pozitivní test na Covid-19 a pod tíhou restrikcí se nakonec vedení rozhodlo zavřít nastálo. Mluví se o insolvenci a následné likvidaci podniku, kvůli které přijde o práci 70 členů týmu.

Španělský tisk píše, že podniku nepomohla ani investice 6 milionů EUR. Samotné roční nájemné se pohybovalo kolem 400 000 EUR ročně. Do projektu investovala peníze také manželka šéfkuchaře Cristina Pedroche.

Michelinskými hvězdami oceněný David Muñoz (jeho DiverXo se jako jediná restaurace v Madridu pyšní třemi hvězdami) a jeho tým ve StreetXO nabízeli vysoce kvalitní formu street food v atraktivním prostředí.

Zhruba před měsícem Muñoz oznámil plány na vytvoření národní gastronomické skupiny, která by za gastro sektor komunikovala s úřady ohledně podmínek a řešení pro přežití v této nelehké době. Není to také tak dávno, co v Barceloně spustil novou delivery službu GoXo. Navázal tak na velmi populární projekt food track, ten otevřel v Madridu v letošním květnu.

Manželský pár ohlásil plány a nové projekty.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář