Curtis Duffy nově nabízí burger a hranolky

Curtis Duffy nově nabízí burger a hranolky

autor: Red. foto: Archiv restaurace

A hodně zajímavý je i dezert. Šéfkuchař michelinské tříhvězdové restaurace Ever není jediný, kdo se aktuálně přiblížil streetfoodu.

Pokud si vybavíte menu restaurace Ever, tak vás jistě nenapadne burger a hranolky. I když zatraceně dobrý burger. Mimořádná doba ale nabízí mimořádná opatření.

Curtis Duffy se svými burgery připojil ke stále rostoucí skupině špičkových kuchařů oceněných prestižní michelinskou hvězdou (nebo více hvězdami), kteří se v období pandemie obrací k neformálnější gastronomii. Vzpomeňme na René Redzepiho z veleslavné Nomy. Ten přece také otevřel burgrárnu. Hodně úspěšnou burgrárnu. Psali jsme o tom ZDE. Francouzský šéfkuchař Mauro Colagreco z momentálně nejlepší restaurace světa Mirazur také nedávno otevřel v Singapuru provoz, kde vydávají hamburgery. O tomto projektu jsme psali ZDE.

A jsou to právě burgery, které zachránily Duffyho a jeho kuchařský tým v těchto nelehkých dobách, kdy pandemie na gastro dolehla celou svou vahou. Řešení kuchaři našli v novém vlastním brandu, burgrárně Rêve, což pozpátku znamená Ever. Navíc, Rêve znamená francouzsky sen a můžeme to chápat jako symbolické vyjádření znovunalezení cesty pro gastronomii.

Pandemie je tím, čím je. Restaurace má pauzu, zaplnění vnitřní kapacity je v nedohlednu, a na otázku kdy se to pohne k lepšímu, nemá nikdo odpověď,“ říká partner a provozní ředitel restaurace Ever Michael Muser. „Ever To Go jede v pohodě, ale ani tak nezaplatí všechny účty za provoz restaurace.“

„Myslím, že všichni očekávali speciální gurmánský burger,“ komentuje sám Duffy situaci, „ale to není to, co jsem pro zákazníky chtěl připravit.“ Ever To Go tak nabízí hamburger ve stylu fastfoodu s hovězím, americkým sýrem, okurkami a speciální omáčkou, vše vložené do dvou kusů pečiva ve stylu brioche. Ovšem kombinací i omáček je na výběr více druhů.

Hosté se nemusí bát od mistra a jeho týmu ani zvlhlých hranolků. Jsou prý krásně křupavé a fantastické. Kuchaři je obalují do bramborového škrobu, díky kterému zůstanou v perfektním stavu i při opětovném ohřátí v mikrovlnné troubě.

Za hřích stojí i Rêve Shake. Ať už si vyberete čokoládový nebo vanilkový, tenhle dezert prostě překvapí. Nepije se, ale krájí a je v něm i kapka alkoholu. Koupíte ho za 8,5 dolaru a vypadá náramně!

Základní cheesburger a hranolky stojí 16,95 dolarů a zákazníci si jej objednají prostřednictvím aplikací. Rêve je tak další alternativou, kterou Curtis Duffy a restaurace Ever nabízejí spolu s Blind Wine Tasting Kits nebo různými druhy oblečení s logem podniku.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář