Sergio Herman končí ve The Jane Antwerp. S Nickem Brilem se rozcházejí

Sergio Herman končí ve The Jane Antwerp. S Nickem Brilem se rozcházejí

autor: Red. foto: Archiv restaurace

Nick Bril kompletně přebírá otěže skvělé dvojhvězdy, restaurace The Jane Antwerp.

Sergio Herman a Nick Bril se po sedmi letech spolupráce v podniku The Jane Antwerp rozhodli rozloučit. Nick Bril převezme 100 % provozních práv restaurace poté, co toto duo rozhodně vytvořilo jednu z nejzajímavějších restaurací Evropy.

Psal se rok 2013, kdy se oba šéfkuchaři rozhodli začít pracovat na návrhu společného konceptu restaurace, který měl být zároveň prvním jejich podnikem mimo Nizozemsko. Celé se to odehrává v dechberoucí vojenské kapli Groen Kwartier v Antverpách.

"Začátky v The Jane pro mě byly obrovskou výzvou a posunem nejen jako pro kuchaře, ale i jako pro člověka. Byla to skvělá jízda. O to víc mě to pohání k tomu, abych všechny aspekty The Jane Antwerp posouvat ještě dál. Mimo naše střešní zahrady je to i práce na značce August (jedná se o hotel a stejnojmennou restauraci v sousedství podniku The Jane Antwerp, pozn. red.) a našeho nového projektu na Maledivách to bude hlavní výzva, na kterou se budu soustředit," řekl Nick Bril, který pracuje na gastronomickém konceptu v rámci Patina Maldives.

Restaurace The Jane Antwerp se světu otevřela v roce 2014 a zaznamenala prakticky okamžitý úspěch. Celkem rychle získala dvě michelinské hvězdy a stala se místem, kam chodí milovníci dobrého jídla. V prvních letech fungování se na chodu restaurace podílel osobně Sergio Herman, postupně vedení převzal Nick Bril a podnik v následujících letech vedl samostatně dle svých představ. O roku 2017 se Herman na provozu nepodílel vůbec. V roce 2018 prošel interiér restaurace modernizací už jenom pod dohledem Nicka Brila.

Nyní se oba šéfkuchaři se dohodli, že Nick Bril převezme i zbývající podíl společnosti The Jane Antwerp.

Herman i Bril prohlásili, že se jejich cesty sice rozcházejí, ale činí tak v dobrém. Sergio Herman se po otevření své poslední restaurace v Antverpách, restaurace Le Pristine, zaměřuje především na expanzi své skupiny Sergio Herman Group. Nick Bril zase říká, že je nyní extrémně motivovaný, aby pokračoval v kurzu, který sám určil v The Jane Antwerp.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář