Podzim v podání Romana Čaníka

Podzim v podání Romana Čaníka

autor: Red. foto: Archiv Lagarto Group

Menu připravuje v návaznosti na sezónu a otevřená kuchyně mu navíc nahrává v komunikaci s hosty. Díky tomu má zpětnou vazbu doslova z první ruky.

Na tu nadcházející sezonu, kdy se lidé začnou pomalu a jistě oblékat do kabátů a bund, zvolil Roman Čaník stejný postup. Zabalil totiž hovězí do listového těsta, čímž pod jeho rukama vzniká Hovězí Wellington. Technika, zpracování a servis, které stojí za návštěvu Teplic. Lákavé spojení doprovází houby, slanina, bruselská kapusta, celerové pyré, omáčka périguex s lanýži, jus a madeira. V případě, že host není milovníkem hovězího, je zde i vepřová varianta, tentokrát s batátovým pyré, houbami a jusem.

Osobně jsem nadšený z candáta, kterého podáváme s pečenou kukuřicí, kukuřičnou emulzí, brambory, popcornem a rybím jusem. Kuře jsem zařadil díky poptávce vracejících se hostů. Připravuji ho jako grilovaný kuřecí supreme s bramborovými noky, špenátovým pyré, slaninovým pyré, konfitovaným česnekem a jusem. K podzimu patří dýně. Mám rád širokospektrální použití této suroviny. Pro tuto sezónu jsem ji využil v pokrmu zvaný Vepř, který tvoří vepřový kompresovaný bok, vepřová panenka, pečená dýně, kapusta, nakládaná dýně, dýňové pyré a dýňová semínka. Tedy hned několik využití skvělé dýně,“ říká šéfkuchař restaurace J&J Roman Čaník.

Zdroj: Tisková zpráva

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář