Eminem otevřel svou první restauraci. Servíruje v ní Mom´s Spaghetti s veganskými masovými koulemi

Eminem otevřel svou první restauraci. Servíruje v ní Mom´s Spaghetti s veganskými masovými koulemi

autor: Red. foto: Archiv Mom's Spaghetti

Legendární rapper Eminem proměnil v realitu svůj slavný text písně v Mom's Spaghetti v kamenné restauraci v Detroitu, která nabízí veganské masové koule „Rabbit".

Na konci září otevřel legendární rapper Eminem svou první restauraci v Detroitu a na jídelním lístku jsou i veganské masové kuličky. Mom's Spaghetti, pojmenované podle populárního textu jeho písně Lose Yourself, nabízí vybrané menu se špagetami a masovými koulemi ve formě talířového jídla nebo jídla v sendviči. Píseň byla napsána pro Eminemův oscarový životopisný film 8 Mile z roku 2002. Veganské masové koule nesou jméno Rabbit právě po jeho postavě, kterou Eminem hraje ve filmu.

Osmačtyřicetiletý rapper již dříve testoval koncept Mom's Spaghetti v několika pop-upech, z nichž ne všechny obsahovaly veganské masové koule. Například na jednom z pop-upů během legendárního festivalu Coachella Valley Music and Arts Festival 2018 Eminem pohostil návštěvníky festivalu talíři špaget předtím, než vystoupil na pódium jako hlavní hvězda. A návštěvníkům dal navíc možnost přidat si do jídla tyto veganské masové kule.

A v případě kamenné restaurace se Eminem rozhodl ponechat tyto koule na menu. Koncept realizoval se svým manažerem Paulem Rosenbergem a gastronomickou skupinou Union Joints.

„S lidmi z Union Joints jsme si užili spoustu legrace při přípravě tohoto projektu a reakce fanoušků na restauraci byly veskrze pozitivní," uvedl Rosenberg. „Na pop-upech jsme si opakovaně otestovali a potvrdili to nadšení z našeho jídla a na základě toho otvíráme Mom's Spaghetti, které jsou odteď otevřené celoročně."

Podnik Mom's Spaghetti je vlastně malou sousedskou restaurací s výdejním okénkem a má hodně omezený počet míst k sezení. Prostor, který navrhla Ann Stevensonová, má vyvolávat nostalgický pocit notoricky známé restaurace v sousedství. Na otevření restaurace Mom's Spaghetti upozornila reklama ve stylu 90. let, kterou o víkendu vysílaly místní televizní stanice.

O patro výš byl navržen unikátní prostor, který připomíná rapperovu práci. Rosenberg jej nazývá Eminem’s “pasta operation.” Dovnitř může najednou maximálně osm „stans", kteří si mohou prohlédnout Eminemův merch (včetně limitovaných edic a žádaných vyprodaných limitek) a vzpomínkové předměty přímo z Eminemova archivu.

„Příležitost vybudovat stálou provozovnu založenou na neuvěřitelném hudebním odkazu brali všichni v Union Joints, které patří síť restaurací Metro Detroit, velmi vážně," uvedl v prohlášení spolumajitel Union Joints, Curt Catallo. "Jsme hrdí na to, že jsme vytvořili prvotřídní omáčku, kterou hodíte s hrstí nudlí do woku a pak to dostane ten správný šmrnc. Okénko pro kolemjdoucí a útulný prostor na sezení podobný bistru pro místní lidi, kde se mohou v pohodě najíst, přispívají k pocitu, že se jedná o domácký, sousedský, tak trochu kutilský zážitek. A ten horní prostor, který Ann Stevensonová navrhla, je poklonou Eminemově postavě z filmu 8 Mile... Je to něco, co do Detroitu patří, a v tomto prostoru se cítíme jako doma."

Rapperova nahrávací společnost Shady Records po celou dobu pandemie spolupracovala s gastroskupinou Union Joints a společně doručovali Mom's Spaghetti pracovníkům v první linii v osmi místních nemocnicích. Jídlo navíc poskytovali i zdravotníkům, kteří provádějí očkování proti COVID-19.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář