Jakub Přibyl potvrdil, že patří mezi špičku sommelierů Evropy a Afriky

Jakub Přibyl potvrdil, že patří mezi špičku sommelierů Evropy a Afriky

autor: Red. foto: se svolením Jakuba Přibyla

19. listopadu na Kypru proběhlo poslední finálové kolo prestižní soutěže The Best Sommelier of Europe & Africa 2021. Jakub Přibyl předvedl neuvěřitelnou formu.

…a skončil na čtvrtém místě v rámci celé soutěže, kterou pořádá The International Sommelier Association. Soutěž prověřila teoretické znalosti, dovednosti servírování vín a samozřejmě degustační schopnosti jednotlivých sommelierů. Není to tak dlouho, co nám a našim čtenářům Kuba v rámci rozhovoru pro VisitChef tyto věci pečlivě objasňoval. Celý rozhovor naleznete ZDE.

Komentář Asociace sommelierů ČR nám říká: „Sommelierské mistrovství není jen o soutěži samotné… ale i o vzdělávání na masterclassech, degustacích, poznávání místní gastronomie a vín, seznamování se a fandění si ve stylu fair-play.. Je to 5 dní rozplánovaných na minuty.“ Je to o edukaci, udržování kontaktů mezi jednotlivými sommeliery na špici oboru, a také o tom, kdo pak zvládne zadání a úkoly nejlépe.

DEN 4 - které semifinálové úkoly byly na Mistrovství sommelierů Evropy&Afriky 2021? - a jak se s nimi popasoval Jakub Přibyl? ‼️ 🔜 ve 13:00 začíná slavnostní vyhlášení 3 nejlepších sommelierů Evropy&Afriky a pokračuje se rovnou do finále! ‼️Buďte u toho on-line! Živé vysílání: https://youtu.be/TmiBW0BT37M

Posted by Asociace sommelierů ČR on Thursday, November 18, 2021

Jakub Přibyl se nejdříve probojoval mezi deset nejlepších sommelierů Evropy a Afriky, kteří následně bojovali o finále. Finalisté byli oznámeni v pátek 19. listopadu. Po sečtení bodů skončil Jakub na čtvrtém místě. Do finále se tedy neprobojoval, rozhodně ale potvrdil, že patří mezi TOP sommeliery a aktuálně je čtvrtým nejlepším sommelierem Evropy a Afriky. Pokud to dobře dopadne, tak nás bude reprezentovat na sommelierském mistrovství světa, které je naplánované na rok 2023 do Paříže.

Kubo, moc gratulujeme!

 

Zdroj: The International Sommelier Association a Asociace sommelierů ČR

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář