Slavíme s Tayēr + Elementary!

Slavíme s Tayēr + Elementary!

autor: Red. foto: se svolením Tayēr + Elementary

Alex Kratěna a Monica Berg šéfují druhému nejlepšímu baru světa! Luxusní Connaught Bar v žebříčku The World’s 50 Best Bars obhájil loňské prvenství.

Londýn se po vyhlášení prestižního žebříčku The World’s 50 Best Bars může chlubit dvěma nejlepšími bary světa. Stejně jako u loňského udílení ocenění pro nejlepší bary světa, i letos skončil Connaught Bar, vedený Agostino Perronem, Giorgio Bargianim and Maurou Miliou, na prvním místě tohoto respektovaného seznamu.

Neméně důležité (pokud náhodou ne i důležitější) pro nás je, že londýnský podnik Tayēr + Elementary, založený a vedený Alexem Kratěnou a Monicou Berg, poskočil z loňského pátého místa na letošní druhou příčku. Celosvětově uznávaná a respektovaná dvojice barmanských osobností tak odvedla skvělý kus práce a redakce VisitChef oběma moc gratuluje! Náš rozhovor s Alexem Kratěnou  ve formě videa i podcastu najdete ZDE.

Tayēr + Elementary na druhé příčce nahradil další obrovskou barovou legendu, newyorský bar Dante. Ten letos skončil na 30. místě. Letošní první pětka tedy zahrnuje:

1. Connaught Bar (Londýn)

2. Tayēr + Elementary (Londýn)

3. Paradiso (Barcelona)

4. The Clumsies (Atény)

5. Florería Atlántico (Buenos Aires)

Také pozice dalších barů, které vedou barmani z česko-slovenské líhně, se posunuly. Australský bar Maybe Sammy, jehož nejvýraznější osobností je Martin Hudák, se z jedenáctého místa přesunul na pozici 22. Naše video rozhovor a podcast s Martinem Hudákem si můžete pustit ZDE.

Skvělý londýnský Kwānt, kterému velí Erik Lorincz, vyměnil loňskou šestou příčku za letošní 31., čímž se umístil hned za zmíněným barem Dante. (Video a podcast rozhovor s Erikem Lorinczem je ZDE.)

Oba podniky - Maybe Sammy i Kwānt - a jejich barmani tak opět dokázali, že mají své místo mezi aktuální světovou barovou špičkou jisté, a barová scéna s nimi musí počítat. Martine a Eriku, gratulujeme!

Celý aktuální seznam The World’s 50 Best Bars můžete prozkoumat ZDE.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář