Franck Giovannini vs. Andreas Caminada

Franck Giovannini vs. Andreas Caminada

autor: Red. foto: Thomas Buchwalder

Každý, kdo má tu šanci vstoupit do obrovské a nablýskané kuchyně Francka Giovanniniho v "Hôtel de Ville" ve švýcarském Crissier, nemůže uvěřit svým očím: 24 kuchařů s vysokými bílými čepicemi při práci. A na výdeji se stopkami v ruce velký šéf: Franck Giovannini.

Vždy klidný, dohlíží na to, aby každý host v restauraci, která je neustále vyprodaná, byl hýčkán v ostrém tempu a v nejvyšší kvalitě. Zkušený tým pracuje soustředěně, i když se kolem plotny děje spousta věcí. U "šéfkuchařova stolu" hoduje skupinka labužníků, která si pochutnává na degustačním menu. A mezitím vás obsluhují dobře vychovaní studenti "Ecole Hotelière de Lausanne" (hotelová škola Lausanne pozn. red.). Giovannini se o ně osobně stará: "Studenti se pak vrací s rodiči, aby oslavili maturitu."

Andreas Caminada přijel s malým týmem, aby představil svůj lifestylový časopis "Caminada. Das Magazin" a společně s Franckem Giovanninim vytvořil společné pop up menu. Každý sice pochází z jiného gastronomického světa, každý má svůj vlastní styl, ale díky tomu je jejich společné menu vzrušující. Je to výzva." V nabídce jsou také dva světy. Giovannini téměř poeticky oznamuje, co bude na menu: Cardons de Crissier parfumés au diamant noir de Provence, pousses d'épinards et bouillon lacté au Verdelho, za to Caminada to má raději kratší: Pstruh – kedlubna - kopr.

Andreas je po otevření své nové zeleninové restaurace "Oz" na zeleninovém výsluní. Jeho amuse-bouche zelí, klíčky a kysané zelí na podmáslí potěšily i masožrouty. Na menu bylo také mléčné telecí s fenyklem a miso krémem. Franck Giovannini připravil elegantně naaranžované langustýnky v omáčce z Diolinoir a malé ravioly s jehněčím masem z Valais.

Nejlepší restaurace v zemi si na pandemii nestěžují a Franck Giovannini říká: "Až do konce léta jsme zcela vytíženi. Dokonce i pořadníky jsou plné. Někdy se samozřejmě stane, že hosté zruší svou rezervaci, ale v době, kdy začíná servis, jsou všechny stoly vždy obsazené." Franckova manželka Stéphanie a dva zaměstnanci denně vyřizují přívaly žádostí v e-mailu a po telefonu. U Caminady tomu není jinak: "Fungujeme velmi dobře. Na zámku, ale také v "Ignivu" v Curychu, Bad Ragazu a Svatém Mořici."

Zdroj: gaultmillau.ch

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář