Gigant Diageo oznámil podporu barů ve výši 100 milionů $. Dosáhnou na ně i české bary

Gigant Diageo oznámil podporu barů ve výši 100 milionů $. Dosáhnou na ně i české bary

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Od 24. června se mohou majitelé barů registrovat přímo na webu společnosti. Nový globální program „Raising the Bar“ má podporovat hospody a bary, aby mohly přivítat své hosty a lépe se zotavily po pandemii COVID-19.

„Raising the Bar“ je dvouletý program, který bude k dispozici od července 2020. Má za úkol podporovat udržení pracovních míst a barové komunity po celém světě. Diageo jeho prostřednictvím poskytne 100 milionů dolarů na podporu obnovy hlavních pohostinských center, včetně New Yorku, Londýna, Edinburghu, Dublinu, Belfastu, Mexico City, Sao Paula, Šanghaje, Dillí, Bombaje, Bangalore, Sydney a dalších měst.

Tento podpůrný program byl navržen na základě globálního průzkumu majitelů barů. Ti společnosti pomohli vytipovat to nejdůležitější, co je potřeba zafinancovat při znovuotevření. Mezi hlavní priority se tak dostala hygienická opatření, digitální podpora a praktické vybavení, které pomohou transformovat stávající koncepty ve funkční systém.

„Hospody a bary zůstávají v srdci každé komunity. Program jsme zahájili především proto, že tato krize zasáhla obrovské množství podniků, které je potřeba znovu otevřít. Tímto vyzýváme vlády po celém světě, aby poskytly dlouhodobé balíčky obnovy, které pomohou sektoru pohostinství. Tyto podniky hrají zásadní roli při sdružování, jsou místem, kde se mohou lidé setkávat a slavit. Zároveň představují stovky milionů pracovních míst, které jsou pro mnoho mladých lidí prvním krokem v kariéře a zaměstnání vůbec,“ píše ve svém prohlášení Ivan Menezes, Chief Executive společnosti Diageo.

Program „Raising the Bar“ nabídne barům cílenou podporu, která pomůže uhradit nákupy vybavení potřebného k opětovnému otevření podniků. Ve Velké Británii poskytne například hygienické soupravy s vysoce kvalitními permanentními dávkovači dezinfekčních prostředků, náplně s dezinfekčními prostředky na ruce a řadu dalších osobních ochranných prostředků, jako jsou masky a rukavice. Dále pomůže hospodám a barům při navazování partnerství s online rezervačními a bezhotovostními systémy; mobilními bary a venkovním vybavením.

Od 24. června 2020 se mohou zájemci, tedy i čeští majitelé barů v programu „Raising the Bar“ přímo registrovat na webu www.diageobaracademy.com. Majitelé barů budou pravidelně informováni o školeních a osvědčených doporučeních; díky registraci se také mohou účastnit globálních průzkumů za účelem sdílení důležitých informací v rámci barové komunity.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář