TOP barmanem České republiky je Vítězslav Cirok. Podruhé dokázal vyhrát World Class!

TOP barmanem České republiky je Vítězslav Cirok. Podruhé dokázal vyhrát World Class!

autor: Red. foto: se svolením Stock Plzeň – Božkov

Cena vítěze nejprestižnější barmanské soutěže u nás, Diageo World Class Competition, míří do Becher´s baru v karlovarském Grandhotelu Pupp. Tamní šéfbarman Vítězslav Cirok dokázal podruhé vyhrát v národním finále a poletí reprezentovat Českou republiku do Sydney.

Pražská křižovatka 24. května hostila českou barmanskou elitu. Sešli se tu ti nejlepší barmani, aby mezi sebou vybrali toho nejlepšího pro tento rok. V mezinárodní porotě zasedl Max La Rocca, barman a barový manažer barů po celém světě, bývalý evropský ambassador soutěže Diageo World Class a „Hospitality Evangelist“, jak sám sebe nazývá. Po jeho boku seděl český barman Robin Kolek, který je šéfem jednoho z nejslavnějších barů světa - londýnského Termini, a v neposlední řadě Anna Postniková, úřadující vítězka českého World Class, která své pomyslné žezlo na konci večera novému vítězi předala.

Velkému finálovému večeru před zaplněným sálem Pražské křižovatky předcházelo několik měsíců vyřazovacích kol a následně dny finálových disciplín posledních TOP 5 barmanů letošního roku, kteří se ucházeli o trůn nejlepšího barmana. Mimo Vítězslava Ciroka se v nejlepší pětce umístili Jan Šebek (Becher´s bar, Grandhotel Pupp), Matúš Brath (Hemingway bar), Martin Vogeltanz (Zapa Bar) a Carola Urru (AnonymouS bar). V poslední večer si hosté Pražské křižovatky mohli užít jednu poslední finálovou disciplínu Speed Round, kdy musí barman v průběhu 5 minut namíchat 6 koktejlů a přitom je stihnout komentovat. A nejde jenom o rychlost. Porota totiž následně ohodnotí také chuťový profil těchto drinků.

Na základě součtu bodů, které soutěžící barmani sbírali po celou dobu finále, a do kterého se přičetly také body z veřejného Speed Roundu, se vítězem českého Diageo World Class Competition pro rok 2022 stal Vítězslav Cirok. Zopakoval tak své vítězství z roku 2015, kdy se poprvé stal vítězem této soutěže, a ve stejném roce v rámci globálního finále skončil mezi TOP 6 nejlepšími barmany světa. Díky letošnímu vítězství Ciroka čeká cesta do australského Sydney, kde bude české barmanské řemeslo opět reprezentovat na globálním finále.

Gratulujeme, Víťo!

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář