Anne-Sophie Pic a Michel Roth: nové prémiové menu pro Air France

Anne-Sophie Pic a Michel Roth: nové prémiové menu pro Air France

autor: Red. foto: se svolením Airfrance

Společnost Air France uvedla na trh nejnovější palubní menu La Premiere a business třídy ve spolupráci s michelinskými šéfkuchaři Michelem Rothem a Anne-Sophie Pic.

Menu pro první třídu (La Premiere) vytvořil Roth, tedy majitel restaurace The Bayview v Ženevě a držitel ocenění Bocuse d'or a Meilleur Ouvrier de France. Menu zahrnuje kanapky, předkrm a osm hlavních jídel.

Předkrm tvoří medailonky z humra, zelený chřest a malinový vinaigrette. V nabídce hlavních jídel naleznete například křehké hovězí maso s foie gras, lanýžovou omáčku a smažený chřest s hříbky. Dále se můžete těšit na kuřecí supreme s olivami a černými lanýži, artyčoky poivrade a zapečené macaroni. Nechybí ani krevety v humrové omáčce s estragonem, červenou rýží a baby špenátem.

Nabídka je k dispozici na vybraných letech během léta do Los Angeles, Miami, New Yorku JFK, San Francisca, Washingtonu DC, Mexico City, Abidžanu, Johannesburgu, Dubaje a Sao Paula.

Anne-Sophie Pic je držitelkou 7 michelinských hvězd a její restaurace můžeme navštívit ve Valencii, Paříži, Londýně, Lausanne a nově v Singapuru. Do nabídky zahrnula dušené hovězí, brambory mousseline, švestkové chutney a estragonovo-chlebový crumble. Dále artyčokový barigoule, krémovou polentu, uzenou vanilkovou Burratu a pikantní rajčatové coulis. Na menu nechybí ani těstoviny s mořskými plody, mangold a citronové coulis s lehce uzeným kozím krémem.

Nová menu budou k dispozici na dálkových letech do konce října a společnost Air France se rovněž zavázala, že do konce roku 2022 bude na všech svých letech z Paříže a ve všech kabinách nabízet 100% francouzské maso, mléčné výrobky, vejce a také ryby ulovené udržitelným způsobem.

Dopravce také postupně zavádí možnost, aby si cestující v business třídě před odletem předem vybrali teplé jídlo, čímž se spojí "záruka výběru pro zákazníka" se snížením plýtvání potravinami.

Zdroj: Tisková zpráva airfrance.co.uk

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář