Enfant terrible se opět předvedl. Dabiz Muñoz obhájil loňské prvenství v žebříčku The Best Chef Awards

Enfant terrible se opět předvedl. Dabiz Muñoz obhájil loňské prvenství v žebříčku The Best Chef Awards

autor: Red. foto: se svolením DiverXO

Nejlepším šéfkuchařem světa je opět Španěl Dabiz Muñoz, šéf tříhvězdičkové michelinské restaurace DiverXO.

Rodák z Madridu Muñoz byl za nejlepšího kuchaře pro rok 2022 zvolen na slavnostním galavečeru, který se konal toto úterý v madridském Palacio de Cibeles. Stejně jako v loňském roce stojí v čele žebříčku 100 nejlepších šéfkuchařů světa "The Best Chef Awards 2022". Kromě tohoto titulu získal madridský šéfkuchař i další dvě ocenění, a to za nejlepší restauraci v Madridu a za nejlepšího šéfkuchaře podle hlasování profesionálů. Žebříček se sestavuje na základě hlasů celkem 350 šéfkuchařů a profesionálů z gastronomického oboru.

Za Muñozem se na seznamu The Best Chef Awards umístil na druhém místě dánský šéfkuchař René Redzepi, na třetím místě Španěl Joan Roca (El Celler de Can Roca), na čtvrtém místě Ital Massimo Bottura a na pátém místě Andoni Luis Aduriz (Mugaritz).

Starosta Madridu José Luis Martínez Almeida, který byl přítomen na šestém slavnostním předávání cen, vyzdvihl Muñoze jako „nepochybnou ikonu avantgardní kuchyně v Madridu a ve Španělsku", čímž situaci relativně dobře postihl. Dále starosta zdůraznil, že je „nesmírně hrdý" na to, že je Muñoz součástí restauračního průmyslu metropole. „Gratuluji k tomuto zaslouženému ocenění," napsal na svém profilu na Twitteru. Muñoz dle očitých svědků převzal ocenění s pokorou.

„Necítím se být nejlepším šéfkuchařem na světě, k tomu mám daleko. Ale věřím, že mám nejlepší tým na světě," řekl při přebírání ceny na pódiu.

Večeře v jeho restauraci DiverXO může stát až 365 eur na osobu. Za tuto cenu si zákazníci vychutnají degustační menu o 12 chodech, které je akcentováno na maso. Zážitek z restaurace byl už mnohokrát popsán jako „hedonistický a kreativní gastronomický styl".

Mimochodem, DiverXO nenabízí vegetariánské ani veganské menu.

Restaurace je také výstředně zařízená, po místnosti jsou rozesety kornouty se zmrzlinou a jejími stěnami procházejí létající prasata.

Sám Muñoz se o kulinářský svět začal zajímat, když ho rodiče v dětství vzali do madridské restaurace Viridian šéfkuchaře Abrahama Garcii. Garcia je rovněž několikrát oceněný kuchař a stále ještě působí v hlavním městě Španělska.

Zdroj: The Best Chef Awards

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář