Krabí zmrzlina? V Japonsku žádný problém

Krabí zmrzlina? V Japonsku žádný problém

autor: Red. foto: se svolením: Soranews24

V Japonsku existuje mnoho zmrzlinových příchutí, které vás, pokud neznáte místní kuchyni, mohou při prvním setkání opravdu překvapit. Některé i šokovat.

Nejznámější japonskou zmrzlinou je bezesporu matcha/zelený čaj, ale v zemi vycházejícího slunce najdete i zmrzlinu "sakura", někdy s přimíchanými skutečnými třešňovými květy, a také "azuki" (sladké červené fazole) a "kinako" (pražený sójový prášek).

Tento měsíc se však poprvé objevuje zatím asi nejunikátnější japonská zmrzlina "kani".

Co znamená kani?

Za nápadem stojí Kani Doraku, nejznámější řetězec japonských restaurací s krabími specialitami, který je známý také svými obřími pohyblivými robo-krabími nápisy. A nenechte se mýlit, krabí zmrzlina Kani Doraku není zmrzlinový dezert ve tvaru kreslené krabí postavičky, ale opravdová zmrzlina se slabou stopou krabí chuti a kousky krabího masa.

Vývoj zmrzliny trval dva roky

Krabí zmrzlina se na trh dostává u příležitosti zahájení krabí sezóny japonských krabů sannin matsuba, kteří se loví u severozápadního pobřeží hlavního ostrova Honšú. Podle vedení Kani Doraku trval vývoj zmrzliny asi dva roky a "nejtěžší bylo přijít na to, jak zkombinovat chuť kraba s vanilkovou příchutí", což není zrovna překvapivé. Chlubí se, že v dezertu se používá mořská sůl z Vánočního ostrova v Kiribatské republice, ale i když jsou slaná vanilková zmrzlina i slaný krab výborné, chtít po lidech, aby si všechny tři ingredience vložili do úst najednou, je stále odvážný kulinářský pokus. Výrobce Kani Doraku je přesvědčen, že zmrzlina je chutnější, než si dokážete představit. My si to v redakci snad ani představovat nechceme.

Přesto se pro ty, kteří mají dostatek odvahy, krabí zmrzlina začne prodávat za 500 jenů (84 Kč) a bude k dispozici výhradně v oddělení suvenýrů u vchodu do hlavní pobočky Kani Doraku v ósacké čtvrti Dotonbori.

Zdroj: soranews24.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář