Pernod-Ricard uvádí na český trh luxusní japonský gin KI NO BI

Pernod-Ricard uvádí na český trh luxusní japonský gin KI NO BI

Redakce Redakce foto: Archiv společnosti

V sekci Prestige Selection společnosti Pernod-Ricard nově naleznete gin destilovaný v první specializované japonské palírně na gin, Kyoto Destillery.

KI NO BI Kyoto Dry Gin, v překladu „krása ročních období“, je ultraprémiový japonský gin vyráběný v malých sériích ve městě Kjóto. Gin je destilovaný v první specializované japonské palírně na gin, Kyoto Destillery, založené v roce 2014. Při jeho výrobě je kladen ten nejvyšší důraz na detail, přesnost a harmonii chutí. KI NO BI je produkován z celkem jedenácti přísně vybíraných botanicals jako jsou citrusové ovoce yuzu, zelený čaj gyokuro, sancho zelený pepř nebo v ginu nepostradatelný jalovec. Každá z těchto botanicals je posléze macerována v rýžovém destilátu, čímž gin získává nezaměnitelnou, svěží a dokonale vyváženou chuť s výrazným aroma.

Gin KI NO BI je inspirovaný tradicí a jeho kompletní výroba, od destilace přes míchání až po ruční lahvování, probíhá ve starobylém japonském Kjótu. Právě toto město, jeho historie, život v něm i blízkost starobylých manufaktur, kde jsou po stovky let rozvíjena tradiční japonská řemesla, jako je výroba delikátních látek pro kimona, keramika a porcelán, saké či ruční tisk; jsou inspirací a nedílnou součástí každé láhve KI NO BI. Klíčová je blízkost nejenom k tradici a řemeslu, ale také k lokálním surovinám, které jsou pro výrobu ginu využívány. Ať už je to voda z Fushimi, domoviny některých z nejlepších japonských varen saké založených v této oblasti pro měkkost a vysokou kvalitu zdejší vody, nebo obrovské množství lokálně pěstovaných ingrediencí, jako jsou yuzu, sansho pepř či legendární čaje z Uji.

Umění míchání botanicals

Gin je vyráběn za pomoci obzvláště složité metody výroby a jeho jedinečnost spočívá v kombinaci mistrovského osvojení umění destilace a prastarého umění míchání jednotlivých botanicals. Celkem 11 těchto rostlinných složek je rozděleno do šesti různých kategorií: základní, citrusy, čaj, byliny, koření a květiny a ovoce. Každá kategorie je nejdříve samostatně macerována v rýžovém destilátu a destilována. Rýžový destilát se používá téměř jako další botanical. I když je technicky neutrální, má jemnou a až vanilkově sladkou chuť. Primárním důvodem pro jeho použití je struktura podobná páté chuti umami. Jednotlivé destiláty jsou následně míchány dohromady tak, aby se zvýraznily a harmonizovaly jejich chutě a bylo dosaženo perfektní rovnováhy. Takto komplikovaný, vysoce sofistikovaný proces výroby ginu je poměrně neobvyklý a oproti klasické výrobě je náročnější na úsilí a čas. 

Rostlinné botanicals jsou sbírány ručně a pečlivě vybírány, aby se jednotlivé složky rozvíjely a vzájemně doplňovaly. Pokud je to možné, pocházejí z lokálních zdrojů, ať už z Prefektury Kjóto či z jiných částí Japonska. Do základní skupiny botanicals patří – pro gin nepostradatelný – jalovec, který mu dodává vůni borovice a pryskyřice, kořen Orris a cypřišek Hinoki. Tyto přísady tvoří více než polovinu všech rostlinných látek a vytváří základní chuťovou strukturu. Citrusovou složku tvoří citron a Yuzu, japonské citrusové ovoce, které po destilaci dodává ginu výrazné citrusové tóny připomínající mandarinku, pomerančový květ a sladké amalfské citróny. Pro čajovou složku je využíván výjimečně kvalitní čaj gyokuro z provincie Uji. Tento zelený čaj při procesu míchání prostupuje mezi ostatní dílčí destiláty, pomáhá je spojit dohromady a harmonizuje aroma. Ginu dodává nádech čerstvě posekané trávy a jemných květin. Složku koření tvoří zázvor pro obohacující pocit v ústech a lehké brnění. Květinovou a ovocnou esenci ginu KI NO BI propůjčují bylinka perila křovitá (Red Shiso) a bambus. Poslední, bylinná složka zahrnuje japonský zelený pepř sansho s výrazným orientálním aroma, jehož kořeněné vlastnosti se projevují zejména v závěru ginu. Využívány jsou také kinome, listy rostliny sansho, které zmírňují výraznost pepře a dodávají chuti komplexnost.

Skleněná láhev KI NO BI je vyráběna na zakázku v Sakai Glass, rodinné firmě založené v roce 1906, proslulé pro svůj tradiční přístup, nejvyšší kvalitu a smysl pro detail. Design láhve je inspirovaný originálním vzorem Edo, pocházejícím z nejstaršího karakami ateliéru Kira Karacho založeného v Kjótu v roce 1624. Karakami je druh tisku na japonsky ruční papír Washi pomocí desek z magnoliového dřeva s ručně vyřezávanými vzory. Vzor použitý na láhev KI NO BI je ze začátku 17. století a vyobrazuje bobule a ovoce v odkazu na botanicals ginu.

KI NO BI gin (0,7l) naleznete v portfoliu Prestige Selection za cenu 1 399 korun.

Zdroj: Tisková zpráva

Nadace Tales of The Cocktail v minulém týdnu představila bary zařazené do letošní Spirited Awards® 2024 Regional Top 10 Honorees. Vyhledávaný bratislavský bar opět dokázal, že patří mezi evropskou...
Už tento týden - 23. dubna máte jedinečnou příležitost ochutnat nejslavnější a pro mnohé i nejlepší vinařství apelace Cornas ze severní Rhony, Thierry Allemand. Ačkoliv Thierry Allemand je ve světě...
Pokiaľ milujete kávu, a radi objavujete jej chute a vône, poteší vás široká škála kávových vystavovateľov z celého Slovenska. Na koho sa môžete tešiť?
Milovníci bublinek se mohou těšit na blížící se Mezinárodní den cavy, který připadá na 23. dubna. A jak lépe oslavit takový den než s novinkou od ikonické značky katalánských šumivých vín Codorníu,...
Cenu převzal ředitel nákupu makro ČR Jan Jindra, který stál u zrodu celého projektu. „České pole má za cíl rozvíjet pěstování a chov tradičních kvalitních produktů českého zemědělství a podporovat...
Skvělá volba pro přicházející teplé měsíce se výborně kombinuje s citronovou limonádou nebo tonikem a nabízí tak ideální základ pro osvěžující koktejly nadcházející sezóny.
Až do 19. června 2024 se mohou mladí kuchaři, včetně zástupců z Česka, přihlásit do celosvětové renomované soutěže S. Pellegrino Young Chef Academy a představit pokrm, který vyjadřuje jejich...
Nepřehlédnutelná proměna obalů, v nichž káva míří za zákazníky, a také rozhodnutí podělit se o cenné know-how v unikátním online kurzu Kavárenská akademie. Právě tyto dárky provázejí aktuální 10....
Restaurace Triton zve na vzrušující cestu časem a v rámci jarního menu představuje s největší pravděpodobností první pokrm v Praze vytvořený s pomocí umělé inteligence.