Pekarna Ana, nový lublaňský projekt Any Roš

Pekarna Ana, nový lublaňský projekt Any Roš

autor: Red. foto: se svolením Pekarna Ana

Ana Roš, slovinská světoznámá šéfkuchařka, které se díky svému kulinářskému působení v restauraci Hiša Franko podařilo dostat Slovinsko na světovou gastronomickou mapu, se pustila do nového projektu a otevřela pekárnu ve slovinském hlavním městě Lublani.

Jedná se o novou butikovou pekárnu, která otevřela své brány jen před několika málo týdny. Ana Roš chce nabídnout pohled do světa své kreativity v Kobaridu. V tomto projektu spojila síly s jednou z předních představitelek moderního evropského pečení chleba Natašou Đurić a s Anže Kranjecem.

Kváskový chléb, sladké i slané pečivo

„Otevřít nový podnik není nikdy jednoduché rozhodnutí,“ říká Ana Roš. „Nápad vznikl, když se mi úžasná pekařka z mé restaurace svěřila se svou touhou, otevřít samostatnou pekárnu. Chceme využít její neuvěřitelný talent a potenciál, a tak jsme se rozhodli, že společně navrhneme nový projekt a přizvali Anžeho Kranjece, aby se chopil práce. Z tohoto projektu jsem opravdu nadšená, protože Nataša a Anže jsou ve svých oborech nejlepší, zatímco moje kreativita přináší zvláštní úhel pohledu,“ říká Ana Roš.

 

Pekárna Ana je dalším důkazem vášnivého přání rozšiřovat obzory, objevovat jedinečné chutě a obohatit místní trh o pekárnu, která kombinuje globální charakter s lokálním nádechem. Ana Roš nedávno získala ocenění The World Best Chef Pristine Award za maximální respekt a využívání nejkvalitnějších místních produktů ve své restauraci Hiša Franko, která je založena na terroir, a je jedinou restaurací se dvěma michelinskými hvězdami v zemi. Mimoto se v posledních letech trvale objevuje na seznamu 50 nejlepších restaurací světa.

Nabídka, kterou navrhli Ana, Nataša a Anže, se skládá ze všech stálic světové pekařské a cukrářské produkce, upravených tak, aby vzdávaly hold místnímu prostředí a slovinským gastronomickým pokladům, jako jsou med, sůl, pohanka, dýňová semínka a olej, masné a mléčné výrobky, sýry a sezónní pochoutky, jako jsou kiwi, persimony, bezinky, a jedinečné koření. Všechny výrobky jsou podávány pouze v biologicky rozložitelných a recyklovatelných materiálech. „Podle mého názoru nabízejí pekárny uvolněnější atmosféru a rychlý únik od povinností. Je to místo, kde si člověk může vychutnat rychlé občerstvení, šálek čerstvě uvařené kávy nebo vyzvednout pečivo pro svou rodinu. Je to klidná nádherně vonící oáza, u které se můžete zastavit cestou do práce, po obědě nebo po sobotní návštěvě trhu,“ poznamenala Ana Roš.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář