Bible milovníků pizzy

Bible milovníků pizzy

autor: Red. foto: se svolením Modernist Cuisine

Modernist pizza je ultimátním průvodcem nejoblíbenějším jídlem na světě. Tento přelomový soubor je vyvrcholením vyčerpávajícího výzkumu, cestování a experimentů, jejichž cílem bylo shromáždit a rozšířit světové znalosti o pizze.

Trojsvazková "Modernist pizza", která má 1708 stran, je mnohem víc než kuchařka: je to nepostradatelný zdroj informací pro každého, kdo nejen má rád pizzu, ale zajímá se také o vědu, příběhy, kulturu a historii, které za ní stojí. Nejobsáhlejší kompendium o pizze nabízí více než 1000 receptů, 3700 fotografií, kulturní historii, techniky a více než 500 reálných experimentů s pizzou. "Modernist pizza" zkoumá nejoblíbenější jídlo na světě z různých úhlů pohledu, od jeho původu v Itálii a vývoje místních stylů pizzy až po vybavení, techniky, ingredience a lidi, díky nimž se pizza stala dnešním kulturním a gastronomickým fenoménem.

 

Spoluautor knihy, vědec, fotograf, šéfkuchař Nathan Myhrvold působil mnoho let ve společnosti Microsoft jako technologický ředitel a blízký poradce Billa Gatese, a mimo jiné založil Microsoft Research. Po odchodu založil společnost Intellectual Ventures, která se zabývá využíváním patentů, a jako vášnivý kuchař si brzy poté dal za úkol zkoumat vaření a pečení pomocí vědeckých metod, když založil laboratoř The Cooking Lab. Za tímto účelem sestavil tým kuchařů, pekařů, vědců a autorů. Jeho přelomové dílo "Modernist Cuisine: The Revolution of Culinary Art" (vydané v roce 2011) vyvolalo celosvětovou senzaci, následovaly další práce jako "Modernist Cuisine at Home", "The Photography of Modernist Cuisine", "Modernist Bread" a nyní "Modernist Pizza".

Soubor si můžete v současné době koupit v němčině, španělštině, francouzštině a italštině. Knihu v Evropě distribuuje nakladatelství Phaidon a je k dispozici online i v kamenných obchodech. Tři svazky s příručkou receptů v kovovém pouzdře stojí 9.700 Kč.

 

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář