Jak dobře znáte sushi? Nová trojrozměrná skládačka z Japonska vám pomůže stát se lososovým profíkem

Jak dobře znáte sushi? Nová trojrozměrná skládačka z Japonska vám pomůže stát se lososovým profíkem

autor: Red. foto: se svolením Megahouse.co.jp

V posledních letech vydává Megahouse od společnosti Bandai Namco trojrozměrné puzzle, které vám přiblíží některé druhy masa, a tak máte možnost poznat, že se maso nerodí na žlutém tácku.

Tyto skládačky nejsou jen zábavné, ale také naučné. Poté, co byla představena skládačka různých druhů hovězího masa a tuňáka obecného, přidává do své nabídky nový produkt – lososa!

Lososí skládačka, která obsahuje celkem 34 dílků, nám dává nahlédnout do toho, s čím se musí kuchař sushi denně potýkat. Součástí je dokonce i mini nůž, takže si můžete splnit sen o tom, že se stanete sushimastrem. Jakmile rybu stáhnete z kůže, odstraněním vnějšího obalu se setkáte s různými řezy, které jsou jednotlivě označeny názvy (v japonštině). Součástí sady je karta s vysvětlením obsahu, takže si budete moci zopakovat své znalosti známých řezů, jako je "harami" (はらみ), a vzácných řezů, jako je "harasu" (はらす) a "sujiko" (すじこ).

Po odstranění jednotlivých částí - ano, pro odvážnější strávníky lze odstranit i oční bulvu - můžete některé z nich použít k vytvoření vlastního sushi. A jakmile ukončíte praktickou lekci sushi pro tento den, můžete všechny části vyměnit a rybu na přiloženém stojánku vystavit až do další lekce.

Je to chytrý způsob, jak se dozvědět více o potravinách, které jíte, a o tom, odkud pocházejí. A pokud se chcete dozvědět něco o vepřovém mase, je tu puzzle i pro něj!

Fotky celé skládačky najdete v galerii pod článkem. 

Zdroj: www.megahouse.co.jp

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář