„Spolehlivé“ mořské plody aneb když Japonci v sushi přejdou na alt-tuňáka

„Spolehlivé“ mořské plody aneb když Japonci v sushi přejdou na alt-tuňáka

autor: Red. foto: se svolením BlueNalu

Jak zvládnout rostoucí celosvětový apetit po mořských plodech? Největší japonský provozovatel sushi FOOD & LIFE COMPANIES oznámil spolupráci se startupem BlueNalu. Půjde o kultivovaného tuňáka a další mořské plody, vyvinuté na buněčné bázi.

Společnost FOOD & LIFE COMPANIES (F&LC) se sídlem v Ósace vlastní největší počet sushi restaurací v Japonsku a provozuje více než 1 000 restaurací v Koreji, na Tchaj-wanu, v Singapuru, Hongkongu, Thajsku a pevninské Číně, se dala do kupy s BlueNalu. Ta má sídlo v San Diegu a je nejlépe financovanou společností na světě zabývající se pěstováním mořských plodů, která získala více než 80 milionů dolarů na výrobu tuňáka a dalších druhů ryb přímo z kultivovaných buněk. Díky nejnovější dohodě má nyní společnost BlueNalu partnerství se třemi z deseti největších dodavatelů mořských plodů světa.

Mimochodem, F&LC, která je největším odběratelem tuňáka obecného v gastronomii vůbec, si technologii společnosti BlueNalu vytipovala jako řešení dodavatelského řetězce pro tento vysoce ceněný druh ryby, který v Japonsku dosahuje nejvyšších cen. Japonci si jí cení především pro její výjimečnou chuť a atraktivní strukturu.

Zdravé a spolehlivé mořské plody

Tato spolupráce je zároveň pátou dohodou společnosti BlueNalu v asijsko-pacifickém regionu, kde se produkuje a konzumuje většina světových mořských plodů. Navzdory vážným hrozbám, plynoucím z nadměrného rybolovu a znečištění OSN, předpokládá, že spotřeba mořských plodů bude i nadále stoupat, přičemž podle odhadů bude do roku 2030 zapotřebí 28 milionů tun mořských plodů navíc, aby mohla být celosvětová poptávka dostatečně uspokojena. Společnost F&LC věří, že kultivační technologie společnosti BlueNalu nabízí slibný a udržitelný způsob, jak světový apetit po mořských plodech zvládnout.

„Vzhledem k nejistotě ohledně přírodních mořských zdrojů v budoucnosti je důležité, abychom zajistili stabilní dodávky mořských plodů udržitelnějším způsobem," uvedl Koichi Mizutome, prezident a generální ředitel společnosti FOOD & LIFE COMPANIES. „Již nyní podporujeme využívání mořských plodů z farem jako jeden ze způsobů, jak toho dosáhnout, ale s tím, jak se bude v budoucnu zvyšovat poptávka po mořských plodech, budou narůstat problémy s naším globálním dodavatelským řetězcem. Těšíme se na budoucí spolupráci, díky které se produkty BlueNalu budou moci využívat na našich menu jako udržitelné, chutné, zdravé a spolehlivé mořské plody."

Zdroj: vegconomist.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář