Vítězem KU Young Chef 2023 se stal Ondřej Kubů

Vítězem KU Young Chef 2023 se stal Ondřej Kubů

autor: Red. foto: Mikuláš Gottwald | Jan Herch

Čtvrtý ročník soutěže KU Young Chef 2023 zná od soboty 6. 5. svého vítěze. Je jím Ondřej Kubů ze Střední školy gastronomie U Krbu v Praze. 

Ondřej Kubů se do finále se probojoval spolu s Janem Bauerem ze SŠ a VOŠ CR v Českých Budějovicích, který obsadil celkové 2. místo, a s Matoušem Drtinou ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Táboře, který v napínavém finálovém souboji skončil na 3. místě.

„Do KU Young Chef 2023 jsem se přihlásil kvůli zkušenostem, které mi tato důstojná soutěž může nabídnout, a samozřejmě také kvůli výhře! Chtěl jsem si dokázat, že každý si může splnit své sny. Na vaření mě toho prostě baví opravdu hodně. Nejvíce asi ta nekonečná možnost kombinovat různé suroviny. Také si užívám ten adrenalin,“ směje se Ondra, kterému k vítězství pomohla i šťastná ruka na finálový tým ve složení Hai Tung Hoang z Obchodní akademie a Hotelové školy v Havlíčkově Brodě a Jan Kraus ze Střední školy cestovního ruchu v Českých Budějovicích. Jeho koučem byl Vojta Petržela, který byl mimochodem vítězem 1. ročníku KU Young Chef v roce 2018.

 

„Díky soutěži KU Young Chef jsem se naučil novým věcem a osobně poznal ty nejlepší šéfkuchaře České republiky. Doporučil bych ji každému,“ sdílí své dojmy Honza Bauer, který sice skončil celkově druhý, ale svým finálovým hlavním chodem – Wellington z králíka, si získal jak degustační porotu, tak publikum.

V sobotu 6. 5. 2023 se v prostorách O2 universa sešli nejen gastro profesionálové a známé osobnosti českého gastra, ale i budoucí kuchařské hvězdy, fanoušci a milovníci dobrého jídla. Na stejném podiu došlo k vyhlášení hned 3 gastronomických soutěží: Studuj gastro, jejímž cílem je motivovat mládež ke studiu gastronomických oborů, následně soutěže KU Young Chef určené pro mladé talentované studenty gastronomie z celé České republiky. Vrcholem pak bylo vyhlášení vítězů národního kola světově nejprestižnější kuchařské soutěže Bocuse d’Or, kde Vojta Petržela obsadil 3. místo. Ve stejný den tak Ondra Kubů i jeho kouč slavili společné i samostatné úspěchy.

„I když je KU Young Chef primárně soutěž, jejím cílem je především propojení mladých talentů, zkušených šéfkuchařů, restauratérů a perspektivních zaměstnavatelů. Tím, že jsme letos společně s partnery dokázali zkoordinovat aktivity tak, abychom se všichni sešli na Makro Czech Gastro Festu, se naše vize naplnila vrchovatě,“ raduje se Jiří Roith, organizátor soutěže a zakladatel Kulinářského umění - vzdělávací a tréninkové platformy, která pomáhá pedagogům, studentům i profesionálům spravovat a sdílet gastronomické know-how. Jiří Roith dodává: „Už nyní vyhlížíme další talenty a těšíme se, koho nám gastronomické a hotelové školy nominují do 5. ročníku – KU Young Chef 2024.“

Zdroj: Tisková zpráva kuyoungchef.cz

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář