RUDOLF JELÍNEK představuje nové sadařské poklady

RUDOLF JELÍNEK představuje nové sadařské poklady

autor: Red. foto: se svolením R. Jelínek

Milovníci ovocných destilátů a vyznavači tradičního řemesla mají důvod k oslavě. Společnost RUDOLF JELÍNEK právě uvedla na trh hned čtyři nové limitované sadařské produkty. Ovoce, použité pro jejich výrobu, vyrostlo na stromech v jejich vlastních ovocných sadech. Tyto lahodné poklady nabízejí unikátní zážitek ze světa českých destilátů.

Zlatá Vizovická Slivovice 2021 50% – základ této ročníkové sušenými švestkami zlacené slivovice tvoří tři vynikající odrůdy švestek - Čačanská lepotica, Gabrovská a Čačanská rodná. Každá švestka byla pečlivě vybrána a destilována s ohledem na zachování bohatého aroma a chuťových nuancí.

Vizovická Slivovice Čačanská rodná 2021 50% je synonymem pro odrůdovou skvostnost - po úspěšné odrůdě Hanita 2021 představuje vizovická likérka další odrůdovou slivovici téhož ročníku - Vizovickou Slivovici Čačanská rodná, která je v jejich sadařském portfoliu k dispozici v limitovaném počtu 3 322 lahví. Čačanská rodná 2021 je slivovice s výraznou mandlově nahořklou chutí pecek, v dozvuku můžete cítit švestkovou zavařeninu s náznakem hřebíčku.

Starovická Meruňkovice 2022 42% - tato vynikající prémiová meruňkovice byla stočena ve druhé šarži a její dostupnost je omezena na pouhých 1 998 lahví. Je to vzácná příležitost, kterou byste u této meruňkovice z ručně sbíraných meruněk neměli propásnout. Svou zlatavou barvu načerpala při zrání v sudech z meruňkového dřeva, které byly vyrobeny ze starých stromů jihomoravských Starovic. Její nádherná vůně a jemně sladká chuť vás dozajista uchvátí.

Vizovická Jadernička 2018 42% - odrůda Moravská jadernička se pěstuje na Moravě odedávna, a proto ji najdete i ve vizovických sadech R. JELÍNEK. Tuto jablkovici připravují specifickým způsobem: polovinu ovoce zkvasí a poté klasicky destilují. Z druhé poloviny připraví mošt, který dají nejprve zkvasit a potom destilují. Následně obě části smíchají a uloží do dubových sudů, ve kterých předtím zrála jejich GOLDCOCK whisky. Výjimečný způsob výroby přináší výjimečný výsledek.

RUDOLF JELÍNEK se pyšní pečlivým výběrem ovoce a tradičním zpracováním surovin kombinovaným s moderními technologiemi. Jejich více než dvacetiletá historie pěstování švestek, meruněk a dalšího ovoce ve vlastních sadech garantuje vytvoření nejlepších ovocných pálenek.

Všechny sadařské pálenky zakoupíte na e-shopu R. JELÍNEK nebo v prodejnách ve Vizovicích a Praze.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti R. JELÍNEK.

Milovníci ovocných destilátů a vyznavači tradičního řemesla mají důvod k oslavě. Společnost RUDOLF JELÍNEK právě uvedla na trh hned čtyři nové limitované sadařské produkty. Ovoce, použité pro jejich...
Dvoudenní akce se ve slovenských Piešťanoch uskuteční už za pár dní. Na pódiu se objeví slovenská kuchařská špička, ale třeba i Rastislav Kasár, vítěz loňského finále londýnské Coffee Masters a...
Mixéry se řadí k základním kamenům každého baru, jsou totiž nedílnou součástí koktejlových hitů i léty ověřených klasik. A proto je vždy vybírejte poctivě a zaměřte se na kvalitu. Tu nabídne třeba...
Pojem pravý český česnek dostává nový rozměr. Velkoobchod makro ČR pro své zákazníky z řad českých restaurací zařadil do sortimentu v rámci Iniciativy České pole novinku.
Většina Italů si užívá výhled na moře s ginem a tonikem s přidáním plátku čerstvě utrženého citronu, pomeranče nebo grapefruitu. Super-prémiové giny Malfy jsou ztělesněním té pravé Itálie. Právě...
Brunche jsou všeobecně osvědčená záležitost. V pražské restauraci The Artisan bude na hosty čekat vždy více než 45 chodů a suroviny českých farmářů.
Oblíbený gin přímo ze srdce naší země se nově představuje v unikátní příchuti kopřivy. Novinka je zároveň limitkou, je to originalita v každém loku. Voňavý a chutný Bohemian svět v krásné lahvi.
Flor de Caña, proslulý rum z Nikaraguy, se těší celosvětové oblibě. Jeho milovníci z oboru se nyní mohou zúčastnit soutěže, během které budou mít jedinečnou příležitost: zaregistrovat do konce léta...
Plzeňský Prazdroj výrazně akceleroval svůj program Fresh Outlet zaměřený na vylepšování exteriérů hospod a restaurací, do kterých dodává pivo. V posledním roce s ním zamířil i do menších měst a na...