RUDOLF JELÍNEK představuje nové sadařské poklady

RUDOLF JELÍNEK představuje nové sadařské poklady

Redakce Redakce foto: se svolením R. Jelínek

Milovníci ovocných destilátů a vyznavači tradičního řemesla mají důvod k oslavě. Společnost RUDOLF JELÍNEK právě uvedla na trh hned čtyři nové limitované sadařské produkty. Ovoce, použité pro jejich výrobu, vyrostlo na stromech v jejich vlastních ovocných sadech. Tyto lahodné poklady nabízejí unikátní zážitek ze světa českých destilátů.

Zlatá Vizovická Slivovice 2021 50% – základ této ročníkové sušenými švestkami zlacené slivovice tvoří tři vynikající odrůdy švestek - Čačanská lepotica, Gabrovská a Čačanská rodná. Každá švestka byla pečlivě vybrána a destilována s ohledem na zachování bohatého aroma a chuťových nuancí.

Vizovická Slivovice Čačanská rodná 2021 50% je synonymem pro odrůdovou skvostnost - po úspěšné odrůdě Hanita 2021 představuje vizovická likérka další odrůdovou slivovici téhož ročníku - Vizovickou Slivovici Čačanská rodná, která je v jejich sadařském portfoliu k dispozici v limitovaném počtu 3 322 lahví. Čačanská rodná 2021 je slivovice s výraznou mandlově nahořklou chutí pecek, v dozvuku můžete cítit švestkovou zavařeninu s náznakem hřebíčku.

Starovická Meruňkovice 2022 42% - tato vynikající prémiová meruňkovice byla stočena ve druhé šarži a její dostupnost je omezena na pouhých 1 998 lahví. Je to vzácná příležitost, kterou byste u této meruňkovice z ručně sbíraných meruněk neměli propásnout. Svou zlatavou barvu načerpala při zrání v sudech z meruňkového dřeva, které byly vyrobeny ze starých stromů jihomoravských Starovic. Její nádherná vůně a jemně sladká chuť vás dozajista uchvátí.

Vizovická Jadernička 2018 42% - odrůda Moravská jadernička se pěstuje na Moravě odedávna, a proto ji najdete i ve vizovických sadech R. JELÍNEK. Tuto jablkovici připravují specifickým způsobem: polovinu ovoce zkvasí a poté klasicky destilují. Z druhé poloviny připraví mošt, který dají nejprve zkvasit a potom destilují. Následně obě části smíchají a uloží do dubových sudů, ve kterých předtím zrála jejich GOLDCOCK whisky. Výjimečný způsob výroby přináší výjimečný výsledek.

RUDOLF JELÍNEK se pyšní pečlivým výběrem ovoce a tradičním zpracováním surovin kombinovaným s moderními technologiemi. Jejich více než dvacetiletá historie pěstování švestek, meruněk a dalšího ovoce ve vlastních sadech garantuje vytvoření nejlepších ovocných pálenek.

Všechny sadařské pálenky zakoupíte na e-shopu R. JELÍNEK nebo v prodejnách ve Vizovicích a Praze.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti R. JELÍNEK.

V kalendářích i v menu Trezoru Marka Fichtnera v pražské restauraci Červený Jelen neochvějně vládne jaro.
Odrůda Riesling je ve světě vína opravdovým pojmem. A právem! V Monarchu se 14. května v rámci řízené degustace zaměří na oblast Mosel.
Mattoni Grand Drink 2024 již zná svého vítěze, po jedenácti letech se jím opět stal český reprezentant. Martin Vogeltanz s koktejlem Nature před mezinárodní odbornou porotou vybojoval vítězství nad...
V pražském baru Pruts nedávno proběhlo české finále Grahamʼs Blend Series Cocktail Competition. Osm finalistů připravilo svůj originální koktejl, jehož dominantní složkou byl Grahamʼs Blend Nº5...
Více než 60 slovinských vinařů dostalo v pondělí 22. dubna jedinečnou příležitost prezentovat svá prémiová vína. Na neformálním setkání v Kaiserštejnském paláci, které se konalo pod záštitou...
Ve významné mezinárodní soutěži kvality výrobků Monde Selection Quality Awards potvrdila pálenka Baron Hildprandt Ze zralých hrušek vysokou úroveň českých ovocných destilátů i um zkušeného mistra...
Ako môže vyzerať podujatie, kde sa stretnú nadšenci kávy, kávoví odborníci a umelci na jednom mieste? V piatok 10. a v sobotu 11. mája sa otvoria brány bratislavskej Novej Cvernovky, kde sa už po...
20 ostrovních restaurací bylo nově oceněno tzv. „Bibem“ za nabídku kvalitní a cenově výhodné kuchyně.
Kávy od české pražírny výběrové kávy doubleshot dostaly nové obaly, které lépe odrážejí to, jak značka přemýšlí o své kávě.