McDonald's otevřel nový řetězec pod názvem CosMc's. Co (ne)najdete na jídelním lístku?

McDonald's otevřel nový řetězec pod názvem CosMc's. Co (ne)najdete na jídelním lístku?

Redakce Redakce foto: se svolením McDonald's

McDonald's je v USA notoricky známý nedostatkem veganských jídel. Může však jeho nový řetězec CosMc's, zaměřený na nápoje, prolomit tento trend?

CosMc's, nová restaurace světoznámé sítě McDonald's zaměřená na nápoje, otevřela vůbec poprvé své dveře v Bolingbrooku ve státě Illinois, kde se na ni stály hodinové fronty. Nový koncept je potenciálním začátkem celého nového řetězce fastfoodového giganta, který plánuje po zkušební době otevřít deset nových provozoven v Texasu. To je ovšem jenom start.

Tak především – co je CosMc's?

McDonald's začal v prosinci testovat CosMc's, což je podle vedení společnosti „koncept malého formátu s nápoji, který je opravdu z jiného světa". Značka se inspirovala malým oranžovým mimozemšťanem, který se objevoval v reklamě McDonald's v 80. letech minulého století.

Ačkoli jídelní lístek obsahuje několik nejprodávanějších jídel McDonald's, jako jsou McMuffiny, skutečnou hvězdou nové nabídky mají být nápoje. A to proto, že přinejmenším v USA se podle konstatování stanice BBC řetězci rychlého občerstvení nepodařilo prosadit svou značku kávy McCafe.

V den otevření nového konceptu stáli zákazníci v autech dlouhé fronty, aby mohli ochutnat nové menu. „Jsem tu díky tomu, že jsem o otvíračce zaslechl a myslím, že impérium McDonald's je docela působivé," řekl BBC jeden ze zákazníků. „Poprvé jsem o tomto spuštění slyšel na TikToku."

Myslí CosMc's třeba i na vegany a zdravou stravu?

Pokud máte chuť na veganské občerstvení, rozhodně se nevyplatí čekat ve frontách na CosMc's.

V tuto chvíli bohužel nabízí jídelní lístek pět sendvičů a McMuffinů, z nichž žádný není veganský ani vegetariánský. Veganské není ani žádné pečivo nebo zmrzlina. Zdravé to zjevně také nebude.

Pokud však chcete vyzkoušet nápoj CosMc's, možná budete mít štěstí. Signature Galactic Boosts, včetně Sour Cherry Energy Burst, Berry Hibiscus Sour-ade a Blueberry Ginger Boost, zřejmě veganské budou stejně jako i řada ledových čajů a limonád, včetně Tropical Spiceade, Sour Tango Lemonade a Island Pick-Me-Up Punch. Všechna frappé se dodávají se šlehačkou. Co se týče horkých nápojů, jako je káva, černý čaj, zelený čaj a mátový čaj, je tu vegan šance, pokud si do nich nenalejete mléko či smetanu. V nabídce jsou také ledové varianty kávy a čajů. Stojí za zmínku, že ačkoli se zdá, že mnoho nápojů je veganských, McDonald's obecně má před sebou ještě dlouhou cestu, pokud jde o to, aby se stal vegan friendly řetězcem.

Kde McDonald's selhává

Zejména ve Spojených státech jsou provozovny notoricky známé nedostatkem veganských možností. Zatímco v několika zemích, včetně Velké Británie, mají veganský McPlant burger a hranolky vhodné pro vegany, Američané mají k dispozici pouze pečený jablečný koláč, obyčejný anglický muffin, jablečné plátky a několik druhů nápojů.

Na Novém Zélandu to není o moc lepší. Řetězec letos uvedl na trh Salad Burger, což je v podstatě jen varianta tradičního burgeru bez placičky.

McDonald's US sice v roce 2022 vyzkoušel McPlant v 600 restauracích, ale po slabých prodejích nebyl zařazen do stálé nabídky. Objevili se spekulace, že neúspěšný pokus byl způsoben umístěním McPlantu ve venkovských lokalitách, kde je poptávka po bezmasých variantách často mnohem nižší.

Koneckonců Burger King už dokázal, že bezmasé hamburgery se mohou v USA dobře prodávat. Od roku 2019 totiž nabízí svůj Impossible Whopper ve stálém menu. A oblíbený burgerový řetězec White Castle, který má 345 poboček ve 13 státech, nabízí Impossible Slider od roku 2018.

Ale tam, kde se McDonald's propadá, se na poptávku vrhají i veganské řetězce rychlého občerstvení. V USA roste chuť na bezmasé jídlo a v roce 2022 výzkum naznačil, že více než polovina mladých Američanů se nyní označuje za flexitariány.

Earth Burger, Veggie Grill, Neat Burger, Mr. Charlie's, Plant Power Fast Food, Slutty Vegan, Next Level Burger a Monty's Good Burger jsou jen několika příklady rostoucích fastfoodových řetězců, které v USA nabízejí výhradně veganské menu.

Zdroj: vegnews.com

Blízký východ se připravuje na výjimečný rok v oblasti pohostinství a pozornost se obrací k řadě velkolepých projektů, které budou otevřeny v tomto roce.
Kubánská značka rumu uvádí na trh svůj exkluzivní 20letý rum Extra Añejo, který je výsledkem výběru pouze z malého množství sudů v jedné z nejstarších výroben na Kubě. Pro Česko bylo uvolněno pouze...
Berlínská restaurace Rutz Marca Müllera se poprvé umístila na prvním místě v žebříčku nejlepších německých restaurací - Marco Müller je nejlepším šéfkuchařem v Německu
Maxime Frédéric at Louis Vuitton – tak se jmenuje pařížský podnik, který díky těmto dvěma jménům před několika měsíci rozvířil hladinu nejen světové cukrářské scény. V těchto dnech francouzský módní...
Všechno má svůj čas a ty nejlepší věci musí pořádně dozrát, řekli si ve společnosti Stock Plzeň-Božkov. Ten správný čas právě nadešel pro novou českou whisky. Jmenuje se Prádlo a Stock ji nově...
Více než 80 vzácných lahví zmizelo ze sklepa vítěze Grand Award zřejmě během nedávné rekonstrukce.
Představte si hořkosladké tóny výběrové kávy v likéru Gloria v kombinaci s osvěžujícím charakterem prémiového Fever-Tree Indian Tonic, který vás pohltí v každém doušku. Nechte se unášet harmonií...
Máme za sebou jeden z nejočekávanějších michelinských večerů letošního roku. Gastronomický trh Velké Británie totiž patří spolu s Francií a nordickými zeměmi k tomu nejrespektovanějšímu, co se na...
Společnosti Coca-Cola Company a Pernod Ricard oznámily globální spolupráci, díky které bude v roce 2024 uveden na trh koktejl Absolut Vodka & Sprite.