Náhražky masa budou v McDonald's standardem

Náhražky masa budou v McDonald's standardem

autor: Red. foto: Archiv společností

Hegemon rychlého občerstvení oficiálně oznámil, že pro rok 2021 se stanou rostlinná "masa" běžnou součástí jeho menu. Ponesou název "McPlant".

Nabídka bude obsahovat nejen náhražku klasického hamburgeru s přísadami, tak jak je známe, ale také kuřecích a snídaňových položek na menu. A u McDonald's asi vědí, proč se tak rozhodli. Barclays Bank odhaduje pro rok 2029 obrat v tomto segmentu na 140 miliard dolarů. 

První veřejnosti dostupné produkty byly testovány ve stovce kanadských restaurací (Ontario) a to ve spojení s průkopníkem masových náhražek - Beyond Meat. Samotný hamburger nesl označení "P.L.T.  burger". Jak se spolupráce vyvedla, není zcela zřejmé, protože poté, co McDonald's oznámil, že není ještě jasné, kdo bude tyto produkty do řetězce dodávat, akcie Beyond Meat oslabily

"Jsme nadšeni, že se nám podařilo dotáhnout vývoj nového produktu ke zdárnému a perfektně chutnajícímu výsledku. Věříme, že to bude mít velký úspěch," řekl Ian Borden, ředitel mezinárodních vztahů v McDonald's. Zároveň, ale odmítl potvrdit, kdo bude hlavním dodavatelem "plant-based" masa. Beyond Meat na svých oficiálních stránkách však tvrdí, že to budou oni. 

Je nutné si ovšem přiznat, že McDonald's reaguje na poptávku trhu poměrně pozdě. Konkurence jako Burger King s jeho "Rebel Whopper", White Castle nebo KFC s jeho "Zero Chicken" náhražky masa již běžně nabízejí. Je tedy otázkou, který inovovaný produkt vlastně uvede na trh jako první. Stálice, které drží 70 % prodeje, se nemění a "Big Mac", "McNuggets nebo hranolky jsou tím, co zajištuje McDonaldu stále se zvyšující tržby. 

Nová doba si žádá nové výzvy a pokud zrovna náhražky masa (nebo čehokoliv) zlepší udržitelnost, zajistí zelenější planetu a nasytí stále rostoucí populaci, nelze tomuto trendu netleskat. Je ovšem otázkou, jak tomu budeme říkat. Když nechceme jíst maso, není příliš logické dožadovat se jeho náhražky v domnění, že zážitek bude stejný. Je to prostě hambáč a nebo je to veganský karboš. 

 

 

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář