Čtyři kostičky Gin & tonic = Yalta otevřela svůj bar nejlépe, jak mohla

Čtyři kostičky Gin & tonic = Yalta otevřela svůj bar nejlépe, jak mohla

autor: Red. foto: Archiv redakce

Známý podnik na Václavském náměstí konečně otevřel zadní část, kterou je luxusní bar. Je to výkladní skříň lihovarníka Martina Žufánka a u otevření jste mohli ochutnat „drinky“ od legendárního barmana Pavla Tvaroha.

A to celkem čtyři kusy. Pop-up Alea iacta est, tedy Kostky jsou vrženy, dostál svému názvu. Pavel Tvaroh vždy deseti hostům (skupiny po deseti lidech se střídaly u baru, za kterým on stál) servíroval postupně čtyři drinky uzamčené v kostkách. Každá z nich působila jako želatina, která mírně explodovala na jazyku a rozplynula se v chuti gintonicu.

Na pop-up hosté museli mít originální vstupenku, tedy pozvánku od některé ze zainteresovaných osobností. Mohl vám ji dát Honza Šimice, Martin Žufánek, Pavel Tvaroh nebo jeho pravá ruka, Klára Trčková.

Čtyři netekuté koktejly jistým způsobem zrcadlily cestu Martina Žufánka až do Yalta Craft Bisto a jeho zadního baru OMY Bar. První drink byl z jeho klasického OMG ginu, následovala opět beznadějně vyprodaná limitka OMFG 2021, kterou vystřídal místní OMY GYYN 2020 a celý pop-up zakončoval koktejl na bázi Fat Cat ginu, který s tímto místem skrze majitele přímo souvisí (Honza Šimice a Tomáš Procházka v dobrých časech provozují také Fat Cat Beerhouse & Restaurant v Karlově ulici, pozn. red.).

Yalta Craft Bistro svou existencí a nabídkou obohatila pražskou gastronomickou scénu, a to díky tamnímu šéfkuchaři Marku Šádovi, se kterým jsme nedávno vedli rozhovor. Teď se snaží dostát svému mottu – vrátíme Václavák opět Čechům. Budeme držet palce, aby se to dařilo i OMY Baru.

Lepší start si tento podnik snad ani nemohl přát.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář