Eminente pop-up: jak se dotknout kubánského rumu

Eminente pop-up: jak se dotknout kubánského rumu

autor: Red. foto: se svolením LVMH

Až do konce roku mohou zájemci navštívit pop-up rumu Eminente v OC Nový Smíchov. Kromě ochutnávky a nákupu prémiového rumu si můžete odnést třeba designový šátek, který pro Eminente exkluzivně navrhla britská ilustrátorka Sophy Hollington.

Prvotřídní rum by ani o svátcích neměl v našich životech chybět a zástupci Moët Hennessy se proto rozhodli na jeden měsíc milovníkům rumu i dalších požitků exkluzivně přiblížit kubánský rum prostřednictvím pop-upu. Nechybí degustace, designové prvky a kubánská hudba.

Skvělý nápoj se skvělou story – přesně to se dá říct o rumu Eminente. Pravý sedmiletý kubánský rum z melasy si zamilujete samotný, na kostce ledu či v koktejlu. Stejně jako designový interiér pop-upového prostoru, kterému dominuje krásný barový pult sestavený ze dvou stovek nepřehlédnutelných lahví od rumu Eminente a naleštěné oceli. Moët Hennessy stejně pečlivě jako na vizuál (ostatně, o tom jsme se mohli přesvědčit u předchozího pop-upu cognacu Hennessy) klade důraz i na ekologii a udržitelnost, což se na přístupu Eminente k těmto otázkám podepisuje významně. Důkazem jejich transparentnosti může být právě zmíněný šátek.

Ilustrátorka Sophy Hollington designem šátku vzdává hold nespoutané krajině Kuby a oslavuje fascinující flóru a faunu ostrova, kde se vyrábí rum Eminente. Šátek, vytvořený exkluzivně pro Eminente, je vyroben technikou linorytu a zdobí ho ilustrace s ikonickým kubánským krokodýlem, ale i dalšími zvířaty, květinami a rostlinami původem z ostrova. Najdete na něm třeba kubánského kolibříka, který je nejmenším ptákem na světě. Elegantní a ekologický šátek z organické bavlny současně slouží i jako obal na lahev rumu. Značka Eminente si osvojila zásady tzv. repurposing a povzbuzuje konzumenty, aby dali láhvi nový život. Jakmile je láhev po dopití rumu prázdná, může být znovu použita jako dekorativní předmět do interiéru. Dá se naplnit světýlky, nebo snadno přetvořit. Na karafu na vodu, difuzér, vázu nebo třeba na svícen. Kreativitě se meze nekladou a při návštěvě smíchovského pop-upu Eminente jistě najdete další inspiraci.

Závěr roku by snad ani nemohl být dokonalý, pokud bychom nemysleli také na své okolí, ekologii a na náš přístup k přírodě.  A Eminente nás díky tomuto pop-upu (kromě ochutnání skvělého rumu) k podobným myšlenkám vybízí.

Pop-up Eminente je veřejnosti přístupný v prvním patře OC Nový Smíchov každý den až do konce roku 2021.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář