Vejmrda: Tomáš Levý se podepisuje pod zbrusu nový koncept

Vejmrda: Tomáš Levý se podepisuje pod zbrusu nový koncept

autor: Red. foto: se svolením restaurace Vejmrda

Trutnovská regionální restaurace s vlivy 21. století se konečně otevírá hostům. Nabízí pouze 18 míst, pro hosty zde bude 5 dnů v týdnu, přichází s vlastním manifestem a její název je zkratkou.

Název Vejmrda samozřejmě není zvolený náhodně. Klasické krkonošské jídlo z křenu a jablek dost dobře vystihuje, o co zde půjde. „Krkonoše jsou mým domovem, kde jsem vyrůstal a poprvé přičichnul k vaření. Vejmrda je šance ukázat hostům moderní pojetí jídel, která se v Krkonoších historicky vařila, a surovin, které do Krkonoš prostě patří,“ říká šéf zbrusu nového podniku Tomáš Levý.

Vejmrda také znamená VEJdu...MRknu...DÁm si... Celé je to o zážitku. Už u vstupu trutnovští restauratéři slibují – hned poznáte, že nejsme normální restaurace… Co to znamená? Malý, komorní počet míst pro hosty, tím pádem větší důraz na servis a koncentrace na každého hosta. Ten si má z Vejmrdy odnést komplexní gastronomický zážitek v podání tradiční krkonošské kuchyně.

Ale samozřejmě v novém hávu. Jak jinak by to taky mohlo být, když kuchyni šéfuje Tomáš Levý? Několik posledních týdnů zrají v sudu z dubového dřeva jablečný a červený vinný ocet, ke kachnímu masu nebo ke zvěřině si kuchaři připravují vlastní marmeládu z mišpulí prošlých mrazem. Přístup ke každé surovině vychází ze zkušeností kuchařského týmu, regionálních tradic, pokory a Manifestu Vejmrdy, jak si jej tým nazval.

Manifest Vejmrdy

V rámci každé práce je třeba věřit v určité hodnoty. Tady jsou ty naše.

Respekt k produktu:
S každou surovinou vstupující do naší restaurace je zacházeno s úctou a je zajištěno, že se její podstata nezmění.

Techniky:
Uzení, opékání na dřevěném uhlí, kvašení a marinování. Šetrné tepelné úpravy, zrání masa a další techniky, provázející nás denní rutinou.

Chutě:
Pracujeme bez přílišného míchání chutí. Jídla, která se objevují v menu, jsou koncipována se zaměřením na původ a tradice. Jsme prostě restaurace v Podkrkonoší, a to uvidíte i na talíři.

Tradice:
Tak, jako jsme tvořili jméno naší restaurace, jsme navrhovali i například oblečení personálu, které se inspirovalo naším regionem, konkrétně krkonošským krojem.

Restaurace Vejmrda čeká na gurmány v samém srdci krkonošského města Trutnova, na Dolním Předměstí. Je nedočkavá, úplně nová, má spoustu elegantních detailů, a je připravena uspokojit každého, kdo má rád zajímavé, kvalitní, moderní jídlo, vycházející z místních tradic. Určitě si tady místa rezervujte dopředu, bude totiž hodně žádaná… Vejmrda bude zřejmě krkonošskou gastronomickou událostí sezony.

Uvidíme se brzy ve Vejmrdě!

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář