Vášeň pro čokoládu a rum. Češi, díky novince, v této kombinaci opět bodují

Vášeň pro čokoládu a rum. Češi, díky novince, v této kombinaci opět bodují

autor: Red. foto: se svolením Ultra Premium Brands

Talentovaný český čokolatiér spojil svůj um s prestižní rumovou značkou, vznikla tak výjimečně delikátní kombinace. Ti, co zažili, mohou popsat smyslovou extázi, na další milovníky rumů a jeho snoubení s čokoládou nový zážitek teprve čeká.

Od začátku listopadu přichází na trh zajímavá gurmánská novinka, ve které se snoubí vlajková loď francouzské značky rumu Plantation XO 20th Anniversary 0,7 l se špičkovou čokoládou české výroby. Ta vznikla pod taktovkou čokoládového alchymisty Daniela Syrového a spojením chuťových tónů rumu a čokolády přináší zcela mimořádný zážitek pro všechny smysly. Novinka je to přitom o to zásadnější, že je Česko vůbec první zemí na světě, kde bylo pro Plantation speciální čokoládové párování připraveno.

Rum Plantation XO 20th Anniversary dnes působí, jako by byl pro toto speciální snoubení od začátku zrozený. Začátky výjimečného destilátu sahají ke dvacetiletému výročí celosvětového značky Plantation. Blend vznikl z velmi starých rumů charakteristických pro Barbados, přímo z destilérky West Indies Rum Distillery, a dodnes sklízí úspěchy, i po více než 10 letech, které uplynuly od jeho představení. Destilát nejdříve podstoupil tropické zrání po dobu 8-15 let v sudu po bourbonu, následovalo ještě kontinentální zrání trvající 2-10 let v různých sudech, včetně nových sudů z bílého dubu, sudů po bourbonu a sudů po koňaku Ferrand. Sudy byly před zráním vypálené do různých stupňů.

Pro párování s takto výjimečným rumem v minulých měsících vznikla nová unikátní čokoláda. A ne náhodou se tak stalo právě v Česku, které se pyšní silnou rumařskou komunitou. Přitom značka Plantation tu má velkou fanouškovskou základnu. Pro snoubení s oblíbeným rumem byla nakonec vytvořena speciální 55procentní mléčná čokoláda z kakaových bobů z Karibiku, která obsahuje 22 koření a bylin. Její tóny karamelu, kampotského pepře, květu skořice a levandule jedinečně doplňují charakteristiky Plantation XO 20th Anniversary. "U finálního výběru čokolády byl přítomen osobně Alexandre Gabriel, zakladatel i master blender rumů Plantation. Stalo se tak přímo v Maison Ferrand, kam vyjel obchodní tým společnosti Ultra Premium Brands. A sám Gabriel byl z výsledku nadšen," řekla pro magazín VisitChef Katy Youngová, brand manager známých rumů Plantation a celého portfolia Maison Ferrand, kam tato značka spadá.

A teď to nejlepší. Rituál párování rumu a čokolády je pro zájemce velmi jednoduše přístupný. Nová pairing choco v balení s 18 kousky je k dispozici jako dárek k nákupu rumu Plantation XO 20th Anniversary na e-shopu www.warehouse1.cz nebo v prodejně Warehouse#1 v pražském Karlíně. Čokoláda má unikátní netradiční tvar a zdobí ji reliéf totemu, symbol rumů Plantation. Tento znak byl nalezen ve starých dokumentech o africkém dědictví Karibiku a představuje harmonii mezi matkou Zemí a lidským duchem. Stejnou harmonii vytvořilo nové spojení Plantation XO 20th Anniversary a pairing choco.

Možnost vychutnat si tento rituál mají i hosté vybraných barů a restaurací po celé ČR. Pro více informací sledujte sociální sítě rumu Plantation CZ.

Dáte si tu vína a champagne, která běžně dostanete spíše v michelinských restauracích. Teď se v pražském vinném baru Autentista začalo také vařit.
Trutnovská restaurace Vejmrda se za necelé dva roky stala gurmány vyhledávanou destinací. Cení si tu kreativní práce v kuchyni i striktní selekce lokálních surovin. Ovšem do doby, než do podniku...
8 000 přihlášených, jenom 2 000 vyvolených. Přesně taková je bilance posledního gastronomického veletrhu v Miláně co do počtu vystavovatelů. Kvalitou hostů je ještě dál. HostMilano je projektem, od...
Talentovaný český čokolatiér spojil svůj um s prestižní rumovou značkou, vznikla tak výjimečně delikátní kombinace. Ti, co zažili, mohou popsat smyslovou extázi, na další milovníky rumů a jeho...
Čím dál známější šéfkuchař a majitel pražské restaurace Vallmo Martin Makovička hostoval v plzeňské restauraci Štipec. S tamním šéfem kuchyně Vojtěchem Gaierem nechali desetichodové degustační menu...
San Francisco volá! Právě v tomto americkém městě se letos uskuteční globální finále Nikka Perfect Serve. Předchází mu patnáct regionálních finálových večerů, ze kterých vzejde reprezentant země. A...
Nový přírůstek do portfolia rumů Plantation je světoběžníkem, který pro svou výslednou chuť překonal vody tří oceánů. Atlantiku, Jižního Pacifiku a také Indického oceánu.
Na nenápadné adrese v Nitře stojí elegantní koktejlový bar, kde barmani míchají koktejly světové úrovně. Potvrzuje to i zařazení podniku do prestižního žebříčku 50 Best Discovery. Záhir cafe v čele...
Bydleli tu prezidenti Masaryk a Beneš, komik Vlasta Burian, Alfons Mucha i Claudia Cardinale. I po sto letech od otevření je Thermia Palace vyhledávaným hotelem lázeňské destinace.