Tak trochu jiný veletrh gastra. HostMilano je přesně tou událostí, kterou chcete zažít

Tak trochu jiný veletrh gastra. HostMilano je přesně tou událostí, kterou chcete zažít

autor: Red. foto: VisitChef.com

8 000 přihlášených, jenom 2 000 vyvolených. Přesně taková je bilance posledního gastronomického veletrhu v Miláně co do počtu vystavovatelů. Kvalitou hostů je ještě dál. HostMilano je projektem, od kterého se mohou učit gastroveletrhy po celém světě, ty české nevyjímaje.

„Zážitek srovnatelný s nejlepšími ročníky, který upevňuje vedoucí postavení značky HostMilano jakožto globálního referenčního bodu pro inovace v profesionálním pohostinství.“ Tak zní nejčastější komentář ze strany vystavovatelů i návštěvníků během závěrečného dne 43. ročníku, který se uskutečnil v polovině října.

HostMilano se ve dnech 13. až 17. října zúčastnilo více než 180 000 profesionálů, přičemž podíl mezinárodních vystavovatelů ze 166 zemí činil více než 42 procent z celkového počtu. Kromě evropských zemí, jako je Německo, Francie, Španělsko, Švýcarsko a Velká Británie, byly zaregistrováni odborníci ze Severní a Jižní Ameriky, zemí Perského zálivu a Asie.

A bylo z čeho vybírat, na co se koukat, co ochutnat a rozhodně bylo s kým si promluvit. Italská pohostinnost se pojila s neotřelým designem, přijetí byla vstřícná, káva příjemně vonící a jídla delikátní. Pokud vám ještě na závěr vaši pastu zastrouhali bílým lanýžem, nebylo už žádných argumentů, proč si nesednout mezi managery špičkových světových gastronomických firem a nedat si s nimi oběd.

I oni mnohokrát cestovali tisíce kilometrů, aby jako první viděli novinky z dílen lídrů na trhu, jakými jsou třeba Serax, Steelite, Rosenthal či Abert. Neuvěřitelné designové novinky předvedli i Sumisura, Pordamsa nebo třeba Degrenne. Speciální haly byly komplet věnované různým stylům pečení chleba i housek, obrovské zastoupení měli samozřejmě výrobci pecí na pizzu a také producenti či dodavatelé strojů na výrobu těstovin.

Profesionálové si rozhodně přišli na své i u masterclass a přednášek od předních světových kuchařů, pekařů nebo cukrářů, obrovský prostor byl věnován ochutnávkám, od italských prosciutto přes čerstvou pizzu, vína a destiláty až po skvělou italskou kávu a dezerty. Něco málo, jako třeba silikonové formy, bylo možné zakoupit přímo na místě, ale HostMilano je především o předávání kontaktů a informací ohledně novinek a inovací na trhu.

U letošního ročníku se prozatím objevila i nejsilnější tendence sdílet osobní příběh návštěvníka nebo vystavovatele na veletrhu. Dle závěrečné zprávy organizátorů v tomto roce výrazně vzrostla dynamika sociálních médií. Jen na Instagramu přesáhl #HostMilano 1,4 milionu zobrazení, přičemž zeměmi, které událost na sociálních sítích sledovaly nejvíce, byly Itálie, Brazílie, Spojené státy, Španělsko, Francie a Velká Británie. Pozoruhodná byla také odezva v tištěných nebo online médiích. Veletrhu se totiž zúčastnilo 1 342 novinářů, z toho 279 zahraničních, a bylo publikováno více než 5 000 citací a článků.

HostMilano ve velkém zrcadlí italskou gastronomickou scénu, velevýznamné slovo má rozhodně i v rámci světového kontextu pohostinství a gastronomie. Co dva roky ukazuje sílu a půvab tohoto oboru, který se chce neustále zlepšovat a posouvat dál a který chce inspirovat i šokovat. Následující již 44. ročník veletrhu HostMilano se bude konat v italské metropoli od 17. do 21. října 2025.

Dáte si tu vína a champagne, která běžně dostanete spíše v michelinských restauracích. Teď se v pražském vinném baru Autentista začalo také vařit.
Trutnovská restaurace Vejmrda se za necelé dva roky stala gurmány vyhledávanou destinací. Cení si tu kreativní práce v kuchyni i striktní selekce lokálních surovin. Ovšem do doby, než do podniku...
8 000 přihlášených, jenom 2 000 vyvolených. Přesně taková je bilance posledního gastronomického veletrhu v Miláně co do počtu vystavovatelů. Kvalitou hostů je ještě dál. HostMilano je projektem, od...
Talentovaný český čokolatiér spojil svůj um s prestižní rumovou značkou, vznikla tak výjimečně delikátní kombinace. Ti, co zažili, mohou popsat smyslovou extázi, na další milovníky rumů a jeho...
Čím dál známější šéfkuchař a majitel pražské restaurace Vallmo Martin Makovička hostoval v plzeňské restauraci Štipec. S tamním šéfem kuchyně Vojtěchem Gaierem nechali desetichodové degustační menu...
San Francisco volá! Právě v tomto americkém městě se letos uskuteční globální finále Nikka Perfect Serve. Předchází mu patnáct regionálních finálových večerů, ze kterých vzejde reprezentant země. A...
Nový přírůstek do portfolia rumů Plantation je světoběžníkem, který pro svou výslednou chuť překonal vody tří oceánů. Atlantiku, Jižního Pacifiku a také Indického oceánu.
Na nenápadné adrese v Nitře stojí elegantní koktejlový bar, kde barmani míchají koktejly světové úrovně. Potvrzuje to i zařazení podniku do prestižního žebříčku 50 Best Discovery. Záhir cafe v čele...
Bydleli tu prezidenti Masaryk a Beneš, komik Vlasta Burian, Alfons Mucha i Claudia Cardinale. I po sto letech od otevření je Thermia Palace vyhledávaným hotelem lázeňské destinace.