Růžová vína jsou v kurzu. Vyberte si ta kvalitní!

Růžová vína jsou v kurzu. Vyberte si ta kvalitní!

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Mezinárodní den rosé je za rohem a sezona mu přeje maximálně. Dáte si růžové champagne nebo víno od dobrého českého vinaře? Jaké rosé vybrat, aby byl spokojený i skutečný znalec vína?

Léto dorazilo ve své celé kráse a před námi jsou jen příjemné činnosti jako třeba grilování, pikniky, setkávání s přáteli či rodinou… Ideální čas dát si krásná vychlazená růžová vína. Pojďme si to užít a najít pár těch skvělých.

Růžová vína jsou u nás mírně podceňovaná. Máme za to, že když se otevře „růžovka“, do skleničky dostanete sladké a navoněné víno bez jakéhokoli charakteru. Tento trend vyvracíme my i kvalitní dovozci vín, jako třeba společnost Premier Wines & Spirits. Stejně tak ani náhodou neplatí, že růžové víno pijí především ženy. Desítky či stovky sommelierů ve Francii, ale i po celém světě, vám rozhodně nedají za pravdu. Rosé dokáže být více než plnohodnotným partnerem vašeho gurmánského večera, obstojí u letního grilování, v degustaci nebo u párování s pokrmy. Stačí si vhodně vybrat.

Tak třeba vinařství dvou kamarádů Piálek & Jäger. Asi není třeba je příliš představovat, jejich rosé z odrůdy Zweigeltrebe je skvěle osvěžující, s tóny lesního ovoce a višní, příjemně šťavnatou chutí s pěknou kyselinkou a zároveň krásně suché. Hodně dobré víno ke grilování, ale neztratí se ani u samostatného pití.

Máte radši bublinky? I zkušení znalci vín vědí, že sekce růžového champagne dokáže nabídnout skvělá vína. Jeden příklad za všechny – Champagne Deutz rosé brut. Deutz je vůbec skvělé vinařství z legendární oblasti Champagne. Nezklame už v základní řadě a toto rosé je skutečně delikátní. Vyniká elegantní vůní s tóny třešní, ostružin a granátového jablka, v chuti je velmi šťavnaté, najdete v něm tóny malin a čerstvých jahod.

Na zahradním lehátku, s prima společností nebo v dobré restauraci správná selekce růžových vín zkrátka nezklame. U příležitosti Mezinárodního dne rosé připravila společnost Premier Wines & Spirits speciální balíček "4+2 lahve růžových vín zdarma". Je v něm zastoupena jak královská kategorie z Champagne, tak skvělá tichá vína včetně těch, které jsme vám tu popsali.

Stejně jako vy si léto bez růžových vín nedokážeme představit. Pojďme se přitom zaměřit na kvalitu a užít si je tak jako  praví sommeliéři. Sezóna tomu rozhodně nahrává.

Na zdraví!

S námi je radost poznávat.

Komerční sdělení

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář