Moselský ryzlink od Weingut Markus Molitor – respekt k přírodě a nekonečná rozmanitost

Moselský ryzlink od Weingut Markus Molitor – respekt k přírodě a nekonečná rozmanitost

autor: Red. foto: Archiv Weingut Markus Molitor

Vína proslulého německého vinařství Weingut Markus Molitor charakterizuje pozdní sklizeň, přísný výběr a charakteristiky polohy vinic.

Sám Markus Molitor je dnes již osmou generací rodiny, která vlastní toto starobylé vinařství. Markus je jedním z vyznavačů myšlenky „terroiru“. V posledních letech postupně rozšiřuje počet různých vinic tak, aby co možná nejlépe využil enormního potenciálu a rozmanitosti Ryzlinku rýnského. Jeho vína jsou již dlouholetou stálicí v portfoliu společnosti Premier Wines & Spirits a podle slov hlavního sommeliera Tomáše Brůhy se těší mimořádné oblibě. Každoročně vinařství také získává řadu ocenění od významných kritiků. 


Vinařství Markus Molitor se nachází uprostřed vinic Wehlener Klosterberg ve střední části oblasti Mosel. Na více než 15 velkolepých pozemcích a svazích podél řeky (z nichž některé jsou osázeny starou původní révou) pěstuje odrůdy Riesling, Pinot Noir a Pinot Blanc s absolutním respektem k přírodě. Pozdní sklizeň a přísný výběr jednotlivých bobulí vedou k nízkým výnosům.

V souladu s filozofií přístupu k přírodě, terroir a charakteristik polohy jsou všechna vína samovolně kvašená, obvykle klasickým způsobem - ve velkých dřevěných sudech, bez použití stabilizačních prostředků. Vína od Markuse Molitora vyjadřují téměř nekonečnou rozmanitost odrůdy Ryzlink rýnský v jedinečné souhře ovoce a minerality, suchosti i sladkosti a pevné kyselinky.

Babí léto by bez skvělého moselského ryzlinku nebylo dokonalé, proto dovozce špičkových vín a dalších alkoholů, společnost Premier Wines & Spirits, připravila na září skvělou akci – moselský Riesling Haus Klosterberg trocken v akci 4+2 lahve zdarma. Je tedy velmi jednoduché vychutnat si pod paprsky sluníčka právě tu ovocitou intenzivní vůni a osvěžit se šťavnatou intenzivní chutí plnou skvělého minerálního náboje. Zkrátka typický moselský Ryzlink.

Zdroj: Komerční sdělení

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář