Vegan vejce natvrdo? Švýcaři ho pro vás mají!

Vegan vejce natvrdo? Švýcaři ho pro vás mají!

autor: Red. foto: se svolením Migros

Největší švýcarská maloobchodní společnost Migros uvedla na trh vařená vejce na rostlinné bázi. Chutná i vypadá stejně jako jeho konvenční protějšek.

Švýcarský maloobchodní gigant Migros uvedl na trh veganské vařené vejce, které je k dostání ve vybraných prodejnách Migros po celé zemi. Tzv. piknikové vejce na rostlinné bázi vypadá a chutná stejně jako jeho konvenční protějšek, a to dokonce včetně veganského žloutku.

Vejce, které je nejnovějším přírůstkem do vlastní rostlinné řady V-Love společnosti Migros, vyrábí ve Švýcarsku společnost ELSA, dceřiná společnost firmy Migros. Tato novinka, tedy vegan vejce, je vyrobené ze sójových bílkovin a je k dostání v prodejnách Migros v Curychu, Basileji, Lucernu a Ženevě za cenu 4,40 švýcarských franků za balení o čtyřech kusech.

Vejce natvrdo V-Love je jedním z prvních výrobků svého druhu na světě. Dostává se na pulty prodejen v době, kdy se zrychluje závod ve vývoji nových vaječných alternativ. Podle průzkumu by si veganské vejce místo konvenčního vybralo až 30 % spotřebitelů. Na trhu je ovšem zatím mezera, pokud jde o dostupnost a nabídku tohoto druhu. Vývoj vaječných alternativ proto pokračuje. Například v USA značka Crafty Counter uvedla na trh veganská vařená vejce připravená k přímé spotřebě známá jako Wundereggs, singapurská společnost OsomeFood vyvinula podobná vejce vytvořená z mykoproteinu hub.

Společnost Migros významně investuje do inovací v oblasti alt proteinů a potravinářských technologií a nedávno zřídila v Curychu nový závod na výrobu produktů buněčného zemědělství, aby tak urychlila jejich vývoj a rychlejší prosazení na trhu. Značka mimo jiné zkouší pro své klienty i službu veganského řeznictví přímo v prodejně a v loňském roce uvedla na trh první alternativu jogurtu, postavenou na bázi cizrny, čímž se stala první společností na světě, která takový produkt navrhla a uvedla do prodeje.

Zdroj: vegconomist.com

veganes ei produktion 741x555

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář