Dekadentní jogurt z cizrny

Dekadentní jogurt z cizrny

autor: Red. foto: se svolením CHKP foods

Společnost CHKP Foods představila na Expo West 2022 inovativní cizrnový jogurt. Cizrna se stala oblíbenou funkční složkou rostlinných výrobků, které jsou alternativou mléčných produktů a vajec.

CHKP Foods, relativně mladá společnost vyrábějící mléčné výrobky na rostlinné bázi, měla na březnovém veletrhu Expo West v Anaheimu v Kalifornii debut s řadou cizrnových jogurtů, které se začnou na jaře letošního roku objevovat v maloobchodě.

Izraelská firma uvádí, že její jogurty nabízejí hustou krémovou konzistenci s vysokým obsahem bílkovin, nízkým obsahem cukru a jsou bez sóji, lepku a GMO složek. Podle společnosti strávila roky vývojem a zdokonalováním svého jedinečného cizrnového jogurtového základu, který přináší skvělou chuť a texturu v kombinaci s kvalitní výživou.

Jogurty jsou k dispozici v obyčejné, vanilkové, borůvkové a jahodové příchuti, a představují snadný a pohodlný způsob konzumace výživných rostlinných bílkovin, jak uvádí zástupci CHKP. Společnost rovněž plánuje používat tento univerzální základ k výrobě široké škály rostlinných mléčných potravin, včetně veganských smetanových sýrů, mléka a dezertů.

Jogurt jako žádný jiný

Cizrna si neustále získává oblibu jako funkční složka rostlinných mléčných výrobků a vajec. Například roce 2020 švýcarský maloobchodní řetězec Migros a společnost InnovoPro jako první na světě uvedly na trh cizrnový jogurt, po němž následovaly vaječné bílky na bázi cizrny od společnosti InnovoPro. Začátkem letošního února zase společnost Global Food and Ingredients (GFI) získala kanadskou značku YoFiit, která vyrábí řadu mlék vyrobených z cizrny.

Společnost CHKP doufá, že přeměnou tak jednoduché suroviny, jakou je cizrna na lahodně dekadentní veganské mléčné výrobky, se bude moci podělit s celým světem o četné zdravotní a ekologické výhody cizrny.

„Já a moji kolegové-spoluzakladatelé jsme vyrůstali obklopeni středomořskou kuchyní a obdivovali cizrnu pro její úžasnou všestrannost a výživnost," říká Noam Sharon, spoluzakladatel společnosti CHKP Foods. „Cítili jsme se inspirováni výzvou, jak tuto neuvěřitelnou, tradičně spíše slanou ingredienci proměnit v rostlinné mléčné výrobky, jaké v této kategorii nemají obdoby. A nyní, po letech výzkumu a vývoje, se nemůžeme dočkat, až se světu představíme s našimi speciálními jogurty a předvedeme všem, čím se odlišujeme,“ dodává Sharon.

Zdroj: vegconomist.com

Když Veronica Fil poprvé ochutnala sýr z květáku a konopí, který vytvořil její manžel, šéfkuchař Shaun Quade, řekla: „Uvědomuješ si, co jsi udělal? Tohle by mohlo být obrovské.“ Měla pravdu....
Za poslední dobu vzniklo ve světě šest nových veganských restaurací, které zkoumají různé druhy kuchyně a nabízejí zajímavé pokrmy s použitím zeleniny a alternativních bílkovin v dosud nepoužívané...
Konečně i v mainstreamové televizi používají populární kuchaři to slovo na "V". A ne - nejde o vegetariány. Připravili jsme pro vás 10 nejzajímavějších veganských momentů z pořadů o vaření na Food...
Před koncem loňského roku uvedl výrobce rostlinného masa Hello Plant Foods na trh ve Španělsku "Hyper-Realistic" foie gras, veganskou alternativu foie gras, Hello Fuah. Úspěch byl nečekaně obrovský.
Domovský stadion fotbalového týmu Atlético Madrid (Civitas Metropolitano) v zápase proti FC Barcelona nabídl 100% rostlinné menu a tvrdí, že je prvním stadionem v kontinentální Evropě, který nabízí...
Celosvětová nezisková organizace Veganuary vydala šikovnou pomůcku: „The Vegan Kit“. Jedná se o dárkovou krabičku s radami a inspirativními kartičkami, které poskytují vše, co potřebujete vědět při...
Má rozlohu 330 000 m2, nachází se poblíž mezinárodního letiště Al Maktoum v Dubai World Central a ročně má vyprodukovat více než 1 milion kilogramů vysoce kvalitní listové zeleniny včetně salátů,...
Od zcela veganské pobočky v Londýně až po nabídku všech položek na menu v bezmasé alternativě v Německu. Co vlastně v budoucnu plánuje Burger King?
Společnost MyForest Foods Co., výrobce houbové slaniny MyBacon, otevřela novou vertikální farmu Swersey Silos. Zvýší tím kapacitu výroby jejich oblíbené houbové slaniny.