Dekadentní jogurt z cizrny

Dekadentní jogurt z cizrny

autor: Red. foto: se svolením CHKP foods

Společnost CHKP Foods představila na Expo West 2022 inovativní cizrnový jogurt. Cizrna se stala oblíbenou funkční složkou rostlinných výrobků, které jsou alternativou mléčných produktů a vajec.

CHKP Foods, relativně mladá společnost vyrábějící mléčné výrobky na rostlinné bázi, měla na březnovém veletrhu Expo West v Anaheimu v Kalifornii debut s řadou cizrnových jogurtů, které se začnou na jaře letošního roku objevovat v maloobchodě.

Izraelská firma uvádí, že její jogurty nabízejí hustou krémovou konzistenci s vysokým obsahem bílkovin, nízkým obsahem cukru a jsou bez sóji, lepku a GMO složek. Podle společnosti strávila roky vývojem a zdokonalováním svého jedinečného cizrnového jogurtového základu, který přináší skvělou chuť a texturu v kombinaci s kvalitní výživou.

Jogurty jsou k dispozici v obyčejné, vanilkové, borůvkové a jahodové příchuti, a představují snadný a pohodlný způsob konzumace výživných rostlinných bílkovin, jak uvádí zástupci CHKP. Společnost rovněž plánuje používat tento univerzální základ k výrobě široké škály rostlinných mléčných potravin, včetně veganských smetanových sýrů, mléka a dezertů.

Jogurt jako žádný jiný

Cizrna si neustále získává oblibu jako funkční složka rostlinných mléčných výrobků a vajec. Například roce 2020 švýcarský maloobchodní řetězec Migros a společnost InnovoPro jako první na světě uvedly na trh cizrnový jogurt, po němž následovaly vaječné bílky na bázi cizrny od společnosti InnovoPro. Začátkem letošního února zase společnost Global Food and Ingredients (GFI) získala kanadskou značku YoFiit, která vyrábí řadu mlék vyrobených z cizrny.

Společnost CHKP doufá, že přeměnou tak jednoduché suroviny, jakou je cizrna na lahodně dekadentní veganské mléčné výrobky, se bude moci podělit s celým světem o četné zdravotní a ekologické výhody cizrny.

„Já a moji kolegové-spoluzakladatelé jsme vyrůstali obklopeni středomořskou kuchyní a obdivovali cizrnu pro její úžasnou všestrannost a výživnost," říká Noam Sharon, spoluzakladatel společnosti CHKP Foods. „Cítili jsme se inspirováni výzvou, jak tuto neuvěřitelnou, tradičně spíše slanou ingredienci proměnit v rostlinné mléčné výrobky, jaké v této kategorii nemají obdoby. A nyní, po letech výzkumu a vývoje, se nemůžeme dočkat, až se světu představíme s našimi speciálními jogurty a předvedeme všem, čím se odlišujeme,“ dodává Sharon.

Zdroj: vegconomist.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář