Hermès bude mít kabelku z hub

Hermès bude mít kabelku z hub

autor: Red. foto: Archiv společnosti

A kdo by ji nechtěl? Luxusní francouzská značka Hermès spolupracuje s MycoWorks na nové alternativě kůže. Ikonická Victoria tak bude mít svoji vegan verzi.

Hermès v rámci nové kolekce ohlásila novou tašku vyrobenou z veganské alternativní kůže, která má základ v houbách. Pracovala na ní s kalifornským starupem MycoWorks, což je výrobce napodobeniny kůže z mycelia. Do firmy investují peníze třeba John Legend nebo Natalie Portman.

Vzhledem k tomu, že se značky jako BMW, Volvo H & M nebo Adidas pomalu odvrací od využití zvířecí kůže, nemůžou být pozadu ani luxusní módní domy. Právě proto Hermès přichází s veganskou verzí své ikonické tašky Victoria.

Ze spolupráce obou firem vzešla inovace materiálu zvaného Sylvania. Ten vzniká proměnou vláken mycelia přímo z kořenů hub na materiál replikující zvířecí kůži.

Právě v loňském roce společnost MycoWorks se sídlem v San Francisku oznámila zafinancování surovin na bázi mycelia ve výši 45 milionů USD pro sektor luxusní módy, ze kterých bude vyráběna veganská kůže. Ta bude stejně měkká a odolná jako konvenční kůže ze zvířat. Nicméně Hermès hodlá i nadále pokračovat ve výrobě originální kabelky Victoria z telecí kůže. Byznys tedy pokračuje dál.

Podle loňské zprávy o globálním trhu s veganskými koženými výrobky je odhad obratu do roku 2025 nastavený na 89,6 miliardy dolarů.

„Nedokázali bychom si představit lepšího partnera než Hermès. Značka skvěle uvádí náš produkt do světa vysoké módy a sdílí s námi společné hodnoty jako smysl pro řemeslo, zpracování, kvalitu, inovaci a trpělivost,“ komentoval spolupráci Matt Scullin, generální ředitel MycoWorks.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář