Dáte si limitku – burger Hestona Blumenthala? Maso v něm ale bude na rostlinné bázi!

Dáte si limitku – burger Hestona Blumenthala? Maso v něm ale bude na rostlinné bázi!

Redakce Redakce foto: Archiv John Scott Blackwell

Slavný michelinský šéfkuchař a inovátor Heston Blumenthal vytvořil pro australský řetězec zdravých hamburgerů Grill'd hamburger na rostlinné bázi. Burger používá houbovou paštiku od australské značky Fable Food, která se rovněž zabývá alternativním masem.

Fable Food je jedním z nejrychleji rostoucích brandů. Díky tomu v loňském roce uvedl své veganské hovězí maso na rostlinné bázi na trh v rámci portfolia dvou největších australských řetězců supermarketů Woolworths a Coles. Jejich veganské hovězí hotové pokrmy jsou tím pádem nyní k dostání také po celé zemi.

V rozhovoru pro magazín vegconomist zástupci společnosti Fable uvedli, že mnoho lidí ochutnalo hovězí maso, aniž by si přitom uvědomili, že se nejedná o skutečné maso. Heston Blumenthal již dříve uvedl, že výrobky této společnosti patří mezi jeho nejoblíbenější alternativy masa.

Heston Fable Burger se skládá z placičky s grilovaným tofu, okurkou, čerstvým salátem, omáčkou hoisin a křupavou veganskou alternativou hovězího masa Fable. Burger se podává v máslové brioškové bulce, s přílohou Grill'd Famous Chips a výběrem alkoholického nebo nealko nápoje.

Tato nabídka limitované edice je mimo běžné menu a je omezena na 4000 hamburgerů v pěti restauracích Grill'd po celé zemi. Zájemci si je musí rezervovat online.

Brand Grill'd také uvede na trh další tři burgery Fable, ale už jako stálé položky v menu. Jedná se o Fable Spicy Cheeseburger, Fable Truffle a Fable Southern BBQ, které mohou být na požádání hosta bez příplatku připraveny jako veganské verze, včetně veganské majonézy a veganského sýra.

„Nikdy jsem si nemyslel, že bych dovolil jiné restauraci podávat jeden z mých velmi speciálních hamburgerů, dokud jsem nepotkal úžasný tým v Grill'd," řekl Blumenthal. „Všechny čtyři burgery Fable jsou fantastické, ale Heston Fable Burger je hvězdou celé přehlídky. Má v sobě všechno. Je to umami. Můj burger má všechny ty chuťově uspokojující věci, které byste od burgeru očekávali, ale není v něm žádné maso. Je lahodný pro chuťové buňky, stoprocentně přírodní, sytý a prostě vynikající."

Inovátor v oblasti steaků z kultivovaného hovězího masa, společnost Aleph Farms, rozšiřuje svou produktovou řadu o unikátní platformu pro výrobu kolagenu na buněčné bázi. Patentovaný kultivovaný...
Když Jim Anderson a jeho žena Samantha otevřeli v Essexu veganskou restauraci Oak Tree, hrdě se chlubili jejím rostlinným menu. Teď už ne. Slovo na "V" se stalo takovým terčem nadávek, že ho ze...
Kebab po vegansku. Firmy The Vegetarian Butcher a Düzgün Food Group uvedli na trh první špíz na kebab vyrobený čistě na rostlinné bázi. Je určený především pro gastro.
Projev na udílení Oscarů i investice do veganských produktů. Zde je 10 způsobů, jak Leonardo DiCaprio každý den zachraňuje planetu.
Když Veronica Fil poprvé ochutnala sýr z květáku a konopí, který vytvořil její manžel, šéfkuchař Shaun Quade, řekla: „Uvědomuješ si, co jsi udělal? Tohle by mohlo být obrovské.“ Měla pravdu....
Za poslední dobu vzniklo ve světě šest nových veganských restaurací, které zkoumají různé druhy kuchyně a nabízejí zajímavé pokrmy s použitím zeleniny a alternativních bílkovin v dosud nepoužívané...
Konečně i v mainstreamové televizi používají populární kuchaři to slovo na "V". A ne - nejde o vegetariány. Připravili jsme pro vás 10 nejzajímavějších veganských momentů z pořadů o vaření na Food...
Před koncem loňského roku uvedl výrobce rostlinného masa Hello Plant Foods na trh ve Španělsku "Hyper-Realistic" foie gras, veganskou alternativu foie gras, Hello Fuah. Úspěch byl nečekaně obrovský.
Domovský stadion fotbalového týmu Atlético Madrid (Civitas Metropolitano) v zápase proti FC Barcelona nabídl 100% rostlinné menu a tvrdí, že je prvním stadionem v kontinentální Evropě, který nabízí...