Dáte si limitku – burger Hestona Blumenthala? Maso v něm ale bude na rostlinné bázi!

Dáte si limitku – burger Hestona Blumenthala? Maso v něm ale bude na rostlinné bázi!

autor: Red. foto: Archiv John Scott Blackwell

Slavný michelinský šéfkuchař a inovátor Heston Blumenthal vytvořil pro australský řetězec zdravých hamburgerů Grill'd hamburger na rostlinné bázi. Burger používá houbovou paštiku od australské značky Fable Food, která se rovněž zabývá alternativním masem.

Fable Food je jedním z nejrychleji rostoucích brandů. Díky tomu v loňském roce uvedl své veganské hovězí maso na rostlinné bázi na trh v rámci portfolia dvou největších australských řetězců supermarketů Woolworths a Coles. Jejich veganské hovězí hotové pokrmy jsou tím pádem nyní k dostání také po celé zemi.

V rozhovoru pro magazín vegconomist zástupci společnosti Fable uvedli, že mnoho lidí ochutnalo hovězí maso, aniž by si přitom uvědomili, že se nejedná o skutečné maso. Heston Blumenthal již dříve uvedl, že výrobky této společnosti patří mezi jeho nejoblíbenější alternativy masa.

Heston Fable Burger se skládá z placičky s grilovaným tofu, okurkou, čerstvým salátem, omáčkou hoisin a křupavou veganskou alternativou hovězího masa Fable. Burger se podává v máslové brioškové bulce, s přílohou Grill'd Famous Chips a výběrem alkoholického nebo nealko nápoje.

Tato nabídka limitované edice je mimo běžné menu a je omezena na 4000 hamburgerů v pěti restauracích Grill'd po celé zemi. Zájemci si je musí rezervovat online.

Brand Grill'd také uvede na trh další tři burgery Fable, ale už jako stálé položky v menu. Jedná se o Fable Spicy Cheeseburger, Fable Truffle a Fable Southern BBQ, které mohou být na požádání hosta bez příplatku připraveny jako veganské verze, včetně veganské majonézy a veganského sýra.

„Nikdy jsem si nemyslel, že bych dovolil jiné restauraci podávat jeden z mých velmi speciálních hamburgerů, dokud jsem nepotkal úžasný tým v Grill'd," řekl Blumenthal. „Všechny čtyři burgery Fable jsou fantastické, ale Heston Fable Burger je hvězdou celé přehlídky. Má v sobě všechno. Je to umami. Můj burger má všechny ty chuťově uspokojující věci, které byste od burgeru očekávali, ale není v něm žádné maso. Je lahodný pro chuťové buňky, stoprocentně přírodní, sytý a prostě vynikající."

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář