Pilot F1 Nico Rosberg investuje 14 milionů € do startupu veganských čokoládových tyčinek

Pilot F1 Nico Rosberg investuje 14 milionů € do startupu veganských čokoládových tyčinek

autor: Red. foto: se svolením Daimler AG

Lipský startup the nu company dokončil úspěšně své první kolo financování v oblasti udržitelných potravin. Čtvrtý rok po sobě si drží trojciferný růst tržeb. Teď do něj vstupují další investoři včetně Nico Rosberga, světového šampiona Formule 1.

Společnost nu, která představuje veganskou řadu čokoládových tyčinek nucao se sníženým obsahem cukru a značku organických bílkovin numove, se snaží rozšířit svou řadu plně ekologických výrobků s nízkým obsahem přídavných složek, s menším množstvím cukru, bez plastových obalů a zápornou bilancí CO2.

Vzhledem k tomu, že společnost zaznamenává již čtyři roky po sobě trojciferný růst tržeb a její produkty jsou již dostupné ve více než 10 000 obchodech, byla pro investory, mezi nimiž byl i bývalý mistr světa F1 a podnikatel v oblasti udržitelného rozvoje Nico Rosberg a také společnost DX Ventures, investiční série A atraktivní nabídkou.

Důležitou informací v tomto případě také je, že společnost nu již dříve uvedla na čínský trh svou raw a bio čokoládovou tyčinku pod rebrandovaným názvem nuchoc.

Chceme převrátit potravinářský průmysl naruby, aby se již nezaměřoval pouze na zisk, ale na budoucnost naší planety a zdraví jejích obyvatel. Tato investiční série A nám pomůže uvést na trh více výrobků, které mohou přinést skutečnou a pozitivní změnu v potravinářském průmyslu. Kromě toho chceme, aby byly naše výrobky ještě snadněji dostupné po celé Evropě, ať už v lokálním supermarketu nebo jedním kliknutím na internetu. Proto se v současné době snažíme rozšířit náš tým o ty nejlepší talenty v klíčových odvětvích a zeměpisných oblastech, kteří sdílejí naše nadšení pro pozitivní a udržitelnou změnu," komentuje novou situaci spoluzakladatel a CMO společnosti Christian Fenner.

„Nezastavujeme se u našich vlastních produktů. Je třeba změnit povědomí v celém odvětví. Proto vyvíjíme tlak a požadujeme, aby politici a velké korporace následovali náš příklad, a abychom se všichni ke spotřebitelům a naší planetě chovali s respektem a fungovali způsobem vhodným pro všechny generace," dodal spoluzakladatel a generální ředitel Mathias Tholey.

Zdroj: Vegconomist

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář