Lot of Wine představuje vlastní, organické šumivé víno Bulles de Bonaguil

Lot of Wine představuje vlastní, organické šumivé víno Bulles de Bonaguil

autor: Red. foto: se svolením Lot of Wine

Nový pražský vinný bar Lot of Wine představuje zajímavou selekcí francouzských vín, část z nich je z vlastního vinařství Domaine de Bonaguil. To platí i o šumivé novince Bulles de Bonaguil.

O šumivé víno se Barbora a Daniel Donathovi, kteří vlastní vinice ve francouzské oblasti Bonaguil, pokoušeli již několik let. Letos se konečně zadařilo a ve sklepích dozrál produkt, který splňoval jejich představy. První láhve mohli hosté jejich vinného baru Lot of Wine ochutnat v druhé polovině března.

Víno představuje směs odrůd Gamay a Chardonnay v poměru 1:1. Obě odrůdy se sklidily 25. srpna 2020. Po zpracování zrálo víno 6 měsíců v sudu na kalech a následně ještě dalších 8 měsíců v láhvi. Výroba tedy probíhala tradiční (dříve tzv. šampaňskou) metodou (Méthode Traditionnelle). Víno není doslazované ani dosířené a je organické. Ostatně, Domaine de Bonaguil se může pyšnit certifikací organického vinařství.

Bulles de Bonaguil má velmi světlou barvu. Bublinky jsou jemné a pravidelné s hezkou perzistencí. Ve vůni se mísí maliny, lesní jahody a tóny anglických bonbonů a okvětních lístků růží. Chuť je plná, tělnatá. Zpočátku dominuje Gamay, ale Chardonnay záhy přebírá vládu s jemností a délkou, a zároveň s trochou hořkosti, která dotváří závěr. 

Víno je možné ochutnat v podniku Lot of Wine po skleničce, případně si celou láhev zakoupit s sebou. Ve viném baru z něj rovněž připravují drink Amer’Lot Spritz, který kombinuje oranžové víno z Domaine de Bonaguil a právě šumivé víno Bulles de Bonaguil.

Zdroj: Tisková zpráva vinného baru Lot of Wine

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář