Pokojovou službu ovládli roboti

Pokojovou službu ovládli roboti

autor: Red. foto: Archiv redakce

S postupným návratem do „normálu“ se některé kalifornské hotely (LA) rozhodly najmout užitečné pomocníky pro svou pokojovou službu.

S prudkým nárůstem poptávky po tzv. bezdotykových službách vyšly americké hotely vstříc hostům, kteří vyžadují minimální kontakt s personálem a ve zvýšené míře dbají na svou zdravotní bezpečnost. Tito „Distancing Robot Ambassadors“ dovezou na pokoj lůžkoviny, žrádlo pro domácí mazlíčky, koupelnové doplňky nebo potraviny.

Co ovšem nezvládnou (zatím), je stlaní postelí, donáška zavazadel nebo otevření šampaňského. Je jen otázkou času, kdy budou Winnie z The Embassy Suites by Hilton, Wally z The Residence Inn by Marriott a Hannah z H Hotel Los Angeles dovybaveni dostatečně citlivými pažemi a nahradí personál úplně.

Poté, co host zavolá na recepci a požádá o bezkontaktní doručení, pracovník hotelu naloží robota požadovanou položkou. Když robot opouští dokovací stanici v hale, vyšle se do výtahu signál a ten odveze robota do požadovaného patra. Mezi robotem a telefonním systémem existuje rozhraní, takže roboti vědí, kde se nachází jejich cílová stanice. Když dorazí před pokoj, host je po telefonu automaticky informován, že zásilka je za dveřmi.

Noví pracovníci pokojové služby komunikují prostřednictvím psaného jazyka na displeji, pípají a snaží se projevovat emoce. Pokud robot potká hosta nebo s ním jede ve výtahu, vydává robot sci-fi zvuky a oznámí: „Jsem na cestě za hostem.“ Samotná cesta do nevzdálenějšího pokoje trvá robotu 4 minuty a po návratu do dokovací stanice je kompletně dezinfikován. 

Hotely v reakci na COVID-19 zavedly velmi sofistikované postupy, včetně programů „Hilton CleanStay“ a „Commitment to Clean by Marriott“. Tyto nové standardy zahrnují přísnou úroveň hygieny, výše uvedené uplatnění robotů nebo změnu přístupu ke stravování. Mezi ty patří například změna tradičních snídaní, které se stále více prosazují formou „s sebou“.

Rezervační oddělení v těchto hotelech zaznamenalo velký nárůst volnočasových a firemních rezervací od klientů v dojezdové vzdálenosti. Zda je to díky robotům, nebo lidé už prostě nechtějí být doma, je předmětem dalšího zjišťování.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář