Milovníci Srirachy jsou rozpálení do běla!

Milovníci Srirachy jsou rozpálení do běla!

autor: Red. foto: Shutterstock.com

Kalifornská společnost vyrábějící Srirachu tvrdí, že nedostatek surovin pro výrobu populární omáčky je způsoben suchem, které postihlo její papričky. Povede to k bitvám v uličkách s kořením?

Stále trvající nedostatek omáčky Sriracha rozpaluje milovníky pálivé omáčky poté, co výrobce oblíbeného koření uvedl, že v létě pozastavuje prodej kvůli nedostatku chilli papriček. Společnost Huy Fong Food Inc. se sídlem v jižní Kalifornii podle agentury Bloomberg potvrdila, že se to bude týkat jejích oblíbených výrobků, včetně pálivé chilli omáčky Sriracha, chilli česneku a sambalu oelek.

V posledním e-mailu zákazníkům společnost popsala nedostatek papriček jako "závažný" a související s klimatem. Společnost, která odebírá papriky z různých farem v Kalifornii, Novém Mexiku a Mexiku, uvedla, že povětrnostní podmínky ovlivňují kvalitu paprik a prohlubují nedostatek chilli papriček.

"Bohužel je to mimo naši kontrolu a bez této základní suroviny nejsme schopni vyrábět žádné naše výrobky," uvedla společnost. "Chápeme, že to může působit problémy. Během této doby však nebudeme přijímat žádné nové objednávky, nebudeme mít totiž dostatečné zásoby, abychom vaši objednávku splnili," dodala společnost.

Vysoké teploty a historické sucho na západě USA si vybírají krutou daň na kalifornském zemědělství. Americký úřad pro sledování sucha oznámil, že od minulého týdne je celý stát v "těžkém suchu", přičemž centrální údolí se potýká s "extrémním suchem".

Fanoušky Srirachy tato zpráva dopálila, někteří ji na Twitteru označili za "znamení apokalypsy" a jiní naznačovali, že se chystají ke hromadění Srirachy na horší časy.

Zdroj: theguardian.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář