Milovníci Srirachy jsou rozpálení do běla!

Milovníci Srirachy jsou rozpálení do běla!

autor: Red. foto: Shutterstock.com

Kalifornská společnost vyrábějící Srirachu tvrdí, že nedostatek surovin pro výrobu populární omáčky je způsoben suchem, které postihlo její papričky. Povede to k bitvám v uličkách s kořením?

Stále trvající nedostatek omáčky Sriracha rozpaluje milovníky pálivé omáčky poté, co výrobce oblíbeného koření uvedl, že v létě pozastavuje prodej kvůli nedostatku chilli papriček. Společnost Huy Fong Food Inc. se sídlem v jižní Kalifornii podle agentury Bloomberg potvrdila, že se to bude týkat jejích oblíbených výrobků, včetně pálivé chilli omáčky Sriracha, chilli česneku a sambalu oelek.

V posledním e-mailu zákazníkům společnost popsala nedostatek papriček jako "závažný" a související s klimatem. Společnost, která odebírá papriky z různých farem v Kalifornii, Novém Mexiku a Mexiku, uvedla, že povětrnostní podmínky ovlivňují kvalitu paprik a prohlubují nedostatek chilli papriček.

"Bohužel je to mimo naši kontrolu a bez této základní suroviny nejsme schopni vyrábět žádné naše výrobky," uvedla společnost. "Chápeme, že to může působit problémy. Během této doby však nebudeme přijímat žádné nové objednávky, nebudeme mít totiž dostatečné zásoby, abychom vaši objednávku splnili," dodala společnost.

Vysoké teploty a historické sucho na západě USA si vybírají krutou daň na kalifornském zemědělství. Americký úřad pro sledování sucha oznámil, že od minulého týdne je celý stát v "těžkém suchu", přičemž centrální údolí se potýká s "extrémním suchem".

Fanoušky Srirachy tato zpráva dopálila, někteří ji na Twitteru označili za "znamení apokalypsy" a jiní naznačovali, že se chystají ke hromadění Srirachy na horší časy.

Zdroj: theguardian.com

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...