Kolik michelinských hvězd má Itálie? Michelin Guide Italy 2023 je venku

Kolik michelinských hvězd má Itálie? Michelin Guide Italy 2023 je venku

autor: Red. foto: se svolením Villa Crespi

Letošní italská verze průvodce Michelin Guide 2023 byla představena v hotelu Relais Franciacorta v Corte Franca. Čtyři nové dvojhvězdy a jedna tříhvězda jsou bezpochyby důvodem, proč mohou být Italové opět o trochu více spokojeni.

Velkou novinkou ročníku 2023 je bezpochyby udělení tří michelinských hvězdiček vile Crespi, kterou vede šéfkuchař Antonino Cannavacciuolo. „Tato nová selekce restaurací je charakteristická svojí kvalitou a inovacemi, touhou stále se zlepšovat a také novými technikami. Italská gastronomie září zejména v regionech, od Lombardie po Sicílii – všechna tato území září nejvyšší gastronomickou úrovní," uvedl ve svém videoposelství Gwendal Poullenac, mezinárodní ředitel průvodce Michelin.

Vedle jedné nové tříhvězdičkové restaurace přibyly v tomto vydání čtyři nové dvouhvězdičkové a 34 nových jednohvězdičkových restaurací. Itálie má nyní 385 restaurací oceněných hvězdou nebo několika hvězdami, přitom tříhvězdičkových restaurací je 12, dvouhvězdičkových 38 a jednohvězdičkových 335.

Nové hvězdy v průvodci Michelin Itálie 2023:

Nová tříhvězda:

Villa Crespi, Orta San Giulio

Nové dvojhvězdy:

Acquolina, Roma

Enoteca La Torre, Roma

St. George by Heinz Beck, Taormina

Locanda Sant’Uffizio Enrico Bartolini, Penango

Nové jednohvězdy:

Andrea Aprea, Milano

Enrico Marmo, Ventimiglia

Casa Buono, Ventimiglia

Locanda Tamerci, Ameglia

Suinsom, Selva di Val Gardena

La Stua dei Michil, Lagundo

Luisl Stube, Bolzano

Paolo Griffa Al Caffè Nazionale, Aosta

Anima, Milano

Bubbles, Lallio

Cannavacciuolo Vineyard, Casanova di Terricciola

Terramira, Capolona

Chic Nonna, Florence

Campo del Drago, Montalcino

Synthesis, Ariccia

Pulejo, Roma

Lino, Pavia

Sacred Fire, San Pantaleo

Senses, Amalfi

Prince Cerami, Taormina

Limu, Bagheria

Tenerumi, Vulcano

Il Sereno al lago, Torno

Trattoria Contemporanea, Lomazzo

Vitium, Crema

RistoranTino & Co., Sauze di Cesana

Dalla Gioconda, Gabicce Monte

Osteria del Viandante, Rubiera

Maeba Restaurant, Ariano Irpino

Famiglia Rana Restaurant, Oppeano

Il Tiglio, Montemonaco

Paca, Prato

Mec Restaurant, Palermo

Andrea Larossa Restaurant, Turin

Zdroj: guide.michelin.com

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...