Chřestové menu chystá pražská La Veranda na květen

Chřestové menu chystá pražská La Veranda na květen

autor: Red. foto: se svolením La Veranda

Oblíbená jarní surovina přichází a kuchyň známé pražské restaurace ji samozřejmě nehodlá ignorovat. Jak bude v La Verandě letos chřestové menu vypadat?

„Osobně mám chřest velmi rád a samozřejmě si jeho každoroční sezónu užívám. Stejné nadšení se mnou sdílí můj tým, proto jsme si letos připravili opravdu zajímavé menu,“ říká majitel restaurace La Veranda Yurij Kolesnik.

Prvním z nevšední chřestové nabídky je Polévka z bílého chřestu, raviola a piment d’espelette, která je lehká a intenzivní. Dalším v plánované nabídce je Chřest, pražská šunka, brambory a omáčka choron. Právě tato omáčka pocházející z francouzské kuchyně je ve spojitosti s chřestem příjemně povznášející. Salát se zeleným chřestem, jahody, kozí sýr a piniové ořechy stojí jistě za pozornost každého hosta. Jaro doslova na talíři, navíc plné chutí a struktur. Toto rozhodně není jen tak obyčejný salát. Chřest v emulzi se podává společně s Pražmou růžovou, hráškem a bazalkou. Hravost chřestu dokáže být na jaře v restauraci opravdu bezkonkurenční. Mnoho kuchařů tvrdí, že chřest lze aplikovat do téměř každého příběhu, který talíř vypráví. Souhlasíte?

Zdroj: Tisková zpráva restaurace La Veranda

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář