Sendvič plněný zlatem trhá světové rekordy

Sendvič plněný zlatem trhá světové rekordy

autor: Red. foto: se svolením Serendipity 3

Nejdražší sendvič na světě může být jen jeden a objednat si ho můžete v restauraci Serendipity 3 v New Yorku. Podle Guinnessovy knihy rekordů se jedná o nejdražší sendvič vůbec. Jmenuje se Quintessential Grilled Cheese a prodává se v přepočtu za necelých pět tisíc korun.

Quintessential Grilled Cheese Sandwich se skládá z dvou plátků francouzského chleba Pullman Champagne Bread vyrobeného ze šampaňského Dom Perignon a vloček z 23karátového jedlého zlata, namazaného máslem z bílých lanýžů. Sendvič je naplněn plátky vzácného sýra Caciocavallo Podolico, který se vyrábí v jižní Itálii z mléka krav plemene Podolica, jež se pasou ve volném výběhu a živí se silně aromatickými travinami, jako jsou fenykl, lékořice, jalovec, vavřínový bob a divoké jahody, které sýr těmito sladkými aromatickými vůněmi naplňují. Těchto speciálních krav je jen asi 25 000 a dojí se pouze v květnu a červnu, což činí tento sýr jedním z nejkvalitnějších a nejvzácnějších na světě.

 

Unikátní sendvič se pak opeče dozlatova a nakrájí na trojúhelníky, jejichž okraje se pozlatí 23karátovým jedlým zlatem. Sendvič se podává na křišťálovém talíři Baccarat se skleničkou Baccarat naplněnou jihoafrickým humřím rajčatovým bisque jako omáčkou na namáčení, zalitou crème fraîche a lanýžovým olejem. Omáčka se vyrábí z jihoafrických humřích ocasů, které jsou považovány za nejlepší na světě, a z rajčat San Marzano z Itálie.

Objednávky jsou přijímány 48 hodin předem, aby mohly být suroviny dovezeny letecky. Po složení zálohy se do práce pouští i pekař. Zda to funguje stejně i s talířem od Baccarat, restaurace neinformuje. 

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář