Ani kapku? Brněnská barová scéna se hodlá výrazně zapojit do února bez alkoholu

Ani kapku? Brněnská barová scéna se hodlá výrazně zapojit do února bez alkoholu

Redakce Redakce foto: se svolením skupiny Lidi z Baru

Ovšem „sušiči“ se nemusejí obávat, že kvůli tomu přijdou o společenské vyžití ve svém oblíbeném baru. Moderní podniky jim vychází vstříc stálou nabídkou sofistikovaných nealkoholických koktejlů, a některé z nich i speciálním nealkoholickým únorovým menu.

Na to, aby byl nealkoholický koktejl stejným gastronomickým zážitkem jako jeho alkoholický protějšek, se v podnicích brněnské skupiny Lidi z Baru soustředí dlouhodobě. Seznamte se s vybranými drinky, které si v brněnských barech vychutnáte s čistou hlavou.

Blue Indigo (Bar, který neexistuje)

Bezedný drink servírovaný na modré kouli ledu, která jej postupně obarvuje. Složení: bergamotové a yuzu pyré, grepový džus, cukrový sirup, soda, led obarvený bylinou klitorií ternatskou.

V ikonickém brněnském Baru, který neexistuje, se na letošní Suchý únor připravili s předstihem. Jejich Suché menu totiž začíná platit už od 19. ledna. Objednáte si z něj pět nealkoholických koktejlů či vybrané nealkoholické sekty, vína i piva.

Egotrip (4pokoje)

Nealkoholická variace na klasický drink Penicilin. Složení: nealkoholický destilát Crossip Dandy Smoke, jehož základní složku tvoří kouřový čaj Lapsang souchong, čerstvá citronová šťáva, zázvorové pivo, vanilkový sirup.

Nové 4pokojové menu z konce minulého roku obsahuje mimo 16 alkoholických hned 13 nealkoholických míchaných nápojů. „Tuto nabídku oceňuje spousta našich hostů, zvláště těch, kteří k nám zavítají v denních hodinách. Máme totiž otevřeno denně od rána do noci,“ vysvětluje spolumajitel 4pokojů Tomáš Křemenák.

Cucumelon Madness (Super Panda Circus)

Tahle kombinace okurky a melounu vyvolává nostalgické vzpomínky na devadesátky vonící melounovou žvýkačkou. Složení: čerstvá šťáva z okurek a vodních melounů, domácí žvýkačkový cordial, soda.

Zánovní koktejlové menu tajuplného baru Super Panda Circus pracuje s tématem času a nabízí šest nealkoholických koktejlů. „Pokud si z nich někdo nevybere, rádi mu namícháme nealkoholický drink na míru. Pracujeme se spoustou netypických surovin od cold brew z kvalitních japonských čajů po domácí sirup ze zelených banánů a fermentovaného kampotského pepře,“ říká šéfbarman Super Panda Circusu Michal Nevrlý.

Otevřená zahrada (Whiskey Bar, který neexistuje a Whiskáč)

Povzbuzující zimní nápoj toužebně volající po jarním probuzení přírody. Složení: šťáva z červené řepy, čerstvá zázvorová šťáva, luční med, kapka čerstvé citronové šťávy, nealko kombucha Loklok.

Ve dvojici brněnských whiskey barů mají hosté nealkoholické drinky ve značné oblibě. Třeba takový Timo, pojmenovaný po brněnském pouličním umělci, přestože je složením nealkoholický, se tady drží v top pětce nejprodávanějších koktejlů. „Na Suchý únor nyní navíc chystáme speciální koktejlové menu o pěti drincích,“ dodává šéfbarman Whiskáče Lukáš Holoubek.

Naha Tea (Slast)

Osvěžující ananasovo-čajová lavina připravovaná v mixéru. Složení: čaj matcha, krájený ananas, čerstvá citronová šťáva, soda, cukrový sirup.

Méně alkoholické či zcela nealkoholické koktejly jsou skvělou volbou pro párování s vodními dýmkami obohacenými o ovocnou složku. Právě tuhle kombinaci si oblíbila spousta návštěvníků Slasti, nejlepšího baru ve městě podle loňského ročníku ankety Gourmet Brno.

Adult Soda

Loňská novinka od Lidí z Baru – lahvovaný nealkoholický koktejl, který je ve vůni i chuti téměř k nerozeznání od své alkoholické předlohy. „Adult Sodu jsme vyvíjeli déle než rok s ohledem na trend zodpovědného pití a klesající popularity alkoholu u mladších generací. Tato alternativa ke klasickým drinkům je navíc nízkokalorická,“ uvádí Martin Lambert, autor nápoje, jenž prozatím existuje ve variantách Negroni Dry a Manhattan.

Zdroj: Tisková zpráva gastronomické skupiny Lidí z Baru

Blízký východ se připravuje na výjimečný rok v oblasti pohostinství a pozornost se obrací k řadě velkolepých projektů, které budou otevřeny v tomto roce.
Kubánská značka rumu uvádí na trh svůj exkluzivní 20letý rum Extra Añejo, který je výsledkem výběru pouze z malého množství sudů v jedné z nejstarších výroben na Kubě. Pro Česko bylo uvolněno pouze...
Berlínská restaurace Rutz Marca Müllera se poprvé umístila na prvním místě v žebříčku nejlepších německých restaurací - Marco Müller je nejlepším šéfkuchařem v Německu
Maxime Frédéric at Louis Vuitton – tak se jmenuje pařížský podnik, který díky těmto dvěma jménům před několika měsíci rozvířil hladinu nejen světové cukrářské scény. V těchto dnech francouzský módní...
Všechno má svůj čas a ty nejlepší věci musí pořádně dozrát, řekli si ve společnosti Stock Plzeň-Božkov. Ten správný čas právě nadešel pro novou českou whisky. Jmenuje se Prádlo a Stock ji nově...
Více než 80 vzácných lahví zmizelo ze sklepa vítěze Grand Award zřejmě během nedávné rekonstrukce.
Představte si hořkosladké tóny výběrové kávy v likéru Gloria v kombinaci s osvěžujícím charakterem prémiového Fever-Tree Indian Tonic, který vás pohltí v každém doušku. Nechte se unášet harmonií...
Máme za sebou jeden z nejočekávanějších michelinských večerů letošního roku. Gastronomický trh Velké Británie totiž patří spolu s Francií a nordickými zeměmi k tomu nejrespektovanějšímu, co se na...
Společnosti Coca-Cola Company a Pernod Ricard oznámily globální spolupráci, díky které bude v roce 2024 uveden na trh koktejl Absolut Vodka & Sprite.