MICHELIN Guide Velká Británie a Irsko 2024: restaurace oceněné Bib Gourmand

MICHELIN Guide Velká Británie a Irsko 2024: restaurace oceněné Bib Gourmand

Redakce Redakce foto: se svolením MICHELIN Guide

20 ostrovních restaurací bylo nově oceněno tzv. „Bibem“ za nabídku kvalitní a cenově výhodné kuchyně.

Není lepšího místa, kde začít, než v Manchesteru, který hostil letošní slavnostní předávání průvodce MICHELIN. Jedním z nových klenotů v kulinářské koruně města je Higher Ground, cenově výhodná restaurace vedená trojicí přátel.

Higher Ground

Podobně cenově výhodnou kuchyni najdete o něco jižněji v restauraci The Reindeer v Hoveringhamu, i když tentokrát mají pokrmy spíše hospodský ráz. Oblíbené pokrmy jako fish & chips a pastýřský koláč jsou zde díky kvalitnímu provedení kuchařů na vyšší úrovni.

michelin irsko 24 9

Skvělé hospodské jídlo nabízí také restaurace The Three Horseshoes ve Fordhamu v Essexu. Jedná se o rustikální podnik s osobitým charakterem, kde se podávají pečlivě připravené a atraktivně prezentované pokrmy. Ve východní Anglii, ale s jiným přístupem, se nachází také restaurace Lark v Bury St.Edmunds, kde jsou moderní sdílené talíře precizně připravené a prezentují dobře promyšlené chutě.

Lark

V Londýně mají nové Bib Gourmands globálnější pohled. Les 2 Garçons je klasické francouzské bistro, které se nedávno přestěhovalo do větších prostor v Crouch Endu, kde se podávají oblíbená jídla jako francouzská cibulová polévka a steak frite. V Notting Hillu se nachází restaurace Empire Empire, která nabízí kuchyni Paňdžábu a severozápadní Indie prostřednictvím zajímavých pokrmů, které působí skutečně svěže a čerstvě. Kousek za městem, v Old Windsor, najdete elegantní hospodu The Loch & The Tyne. Patří do stáje Adama Handlinga a nabízí přepracované tradiční pokrmy, které představují dobrou hodnotu, zejména s ohledem na polohu podniku.

The Loch & The Tyne

Dále od světel hlavního města se nachází dvojice podniků Dill a Palmito ve východním Sussexu. První z nich, v krásném městečku Lewes, nabízí velmi vynalézavé a jedinečné pokrmy, které čerpají z vlivů z celého světa a nikdy nepůsobí namyšleně. Palmito v nedalekém Hove má podobně mezinárodní pohled na věc a vaří s kořením, které přináší spoustu výrazných chutí.

Dill

Na pobřeží, ale tentokrát v Cornwallu, se nachází restaurace The Mulberry ve Falmouthu. Jídla jsou zde vyvážená, umně připravená a je radost je jíst. Na jihozápadě Anglie, i když ne tak jižně nebo západně, se nachází The Clifton - sousední podnik pro obyvatele předměstí Bristolu. Tým kuchařů podává rustikální, velkorysé pokrmy včetně některých připravovaných na otevřeném ohni.

The Mulberry

Další cenově výhodný hostinec se nachází nedaleko, v malé vesničce Charlbury na okraji Cotswolds. The Bull provozuje tým londýnského podniku The Pelican a je to nesmírně osobitý podnik ze 16. století. Jídla jsou nenápadně jednoduchá, ale ne na úkor chuti.

michelin irsko 24 2

Na druhém břehu řeky Severn najdete další restauraci za rozumnou cenu v Penarth's Touring Club. Je to elegantní, uvolněné místo, kde si můžete krátit čas drinky a neokázalým servisem. Záštitu nad ním převzal velšský šéfkuchař Bryn Williams, který se částečně inspiroval hotelem Touring Club v Patagonii.

Touring Club

Pokud se nacházíte na druhé straně Irského moře, vydejte se do Corku a ochutnejte japonské pokrmy v bistru Ichigo Ichie & Natural Wine. Jedná se o novou inkarnaci původní restaurace Ichigo Ichie, která je nyní uvolněnější a cenově dostupnější a kde panuje ruch spokojených strávníků. Na západním pobřeží nezapomeňte navštívit půvabné městečko Dingle, a to nejen proto, abyste ochutnali vynikající tapas v restauraci Solas. Španělské chutě se zde mísí s irskými produkty v pokrmech, které dostaly nový nádech, aniž by ztratily svou identitu.

Solas

Další španělské pochoutky si můžete vychutnat dále na Emerald Isle v dublinské restauraci La Gordita. Irské hlavní město má za sebou dobrý rok, ve kterém získalo tři nové tituly Bib Gourmands, včetně tohoto živého podniku s autentickou kuchyní. V pěší vzdálenosti se nachází restaurace Amy Austin, kde se k mezinárodně ovlivněným pokrmům podává neomezená konzumace vína. Jižněji, na předměstí Rathmines, se nachází Lottie's - rušná brasserie v sousedství, kde se podávají neokázalá jídla plná chuti.

Amy Austin

V Severním Irsku získala restaurace Home v Belfastu díky novému šéfkuchaři a skvělým produktům opět titul Bib Gourmand. Rozsáhlý jídelní lístek obsahuje řadu vynikajících pokrmů za atraktivní ceny, které doprovází příjemná obsluha a příjemná atmosféra.

Home

V neposlední řadě se vrátíme přes vodu do Edinburghu a k domácím těstovinám v restauraci Tipo. Bigoli cacio pepe nebo pappardelle s kraby a chilli jsou určeny pro sdílení a podávají se v neformální atmosféře.

Tipo

"Je radost vidět 20 restaurací, které nově získaly ocenění Michelin Bib Gourmand ve vydání MICHELIN Guide Great Britain & Ireland pro rok 2024. Jedná se o podniky, které si zaslouží uznání za své trvalé odhodlání nabízet cenově dostupnou a chutnou kuchyni. Velkorysost a cenová výhodnost, kterou nabízejí, je v této ekonomicky náročné době úžasná," řekl Gwendal Poullennec, mezinárodní ředitel průvodce MICHELIN Guide.

Kompletní seznam restaurací oceněných Bib Gourmand v průvodci The MICHELIN Guide 2024 naleznete zde Velká Británie a Irsko.

Zdroj: MICHELIN Guide

Na světě je čerstvě uzavřená čtyřletá globální licenční dohoda, která posílí stávající partnerství obou společností ve Spojeném království a zahájí prodej ve Spojených státech, přičemž další světové...
Campari oslavuje filmovou vášeň v Karlových Varech již potřetí v řadě, a i letos jako oficiální drink festivalu. Toto prestižní partnerství odráží hluboké spojení Campari s filmovým světem a...
V nejnovějším vydání prestižního průvodce světem šampaňského od renomovaného kritika vín Tysona Stelzera získalo populární Champagne Deutz vysoké hodnocení a upevňuje svou pozici na špičce šumivých...
Na slavnostním předávání cen v hotelu Wynn Las Vegas byla španělská modernistická restaurace Disfrutar vyhlášena nejlepší restaurací na světě. Druhé místo míří letos opět do Španělska, do kuchyně...
Společnosti Pernod Ricard a ecoSPIRITS oznámily uzavření pětileté globální dohody, která umožní distribuci značek lihovin Pernod Ricard v cirkulárních obalech ecoSPIRITS na prodejních místech po...
Oblíbená značka rumu Flor de Caña po roce opět vyhlašuje progresivní soutěž. Pokud je míchání drinků vaším koníčkem i obživou, máte skvělou možnost předvést svůj um a změřit své dovednosti s...
Nejen kuřata, ale i tempeh z vlastní laboratoře nebo koprovka. Věděli jste, že bistra KRO mají v nabídce vždy alespoň tři bezmasé variace? Ochutnejte, budou vás bavit!
Legendární značka whisky, která chce překračovat hranice běžného, hledat výjimečné a vytvářet bezkonkurenční jednosladové whisky, slaví své výročí příběhem a třemi unikátními destiláty.
Značka Bohemian, která reprezentuje českou přírodu zhmotněnou v chuti a vůni, rozšiřuje svoji nabídku hned o dvě novinky: Bohemian Bitter a Bohemian Spicer. Tyto nové přírůstky představují dokonalou...