POP-UP: Levý Mák aneb Fake Vallmo

POP-UP: Levý Mák aneb Fake Vallmo

autor: Red. foto: Archiv redakce

Šéfkuchař Martin Makovička a Tomáš Levý spojili své síly v pochopitelném projektu nelehké doby. Ve třech dnech ochutnáte, co jste ještě neochutnali. A další příležitost už nebude.

Korona, virus, tíseň, bezmoc jsou hesla těchto týdnů. Ne ale pro každého. Levý a Makovička vám v několika málo dnech nabídnou jídlo, které už nikdy nikde neochutnáte. „Nechceme se zabarikádovat v depresi,“ říká Tomáš Levý. Spolu se šéfkuchařem skvělé pražské restaurace Vallmo vymysleli spolupráci, po které si olíznete všech deset.

Kvůli restrikcím se začal Tomáš naplno věnovat pečení, Martin Makovička se svým Vallmo také hledá způsoby jak oslovit zákazníky a přečkat tuto nešťastnou dobu zavřených restaurací a dalších omezení. Domluvili se na fúzi obou řemesel – pekařského i kuchařského a promítli ji do konceptu Levý Mák aneb Fake Vallmo. Jedná se o unikátní obložené pečivo, propojení obou umění, které si vezmete doslova do ruky.

Jejich jídla si můžete vyzvednout osobně u výdejního okénka restaurace Vallmo v Plavecké ulici, Praha 2, případně si je necháte zavézt na zvolenou adresu. Ale pozor – celý pop-up potrvá jenom tři dny!

Menu je limitované časem, ovšem ne množstvím, proto objednávejte, co hrdlo ráčí.

 

A co si dáte?

Bageta – vepřová pluma – jablko

Kváskový chleba – stařená kachní prsa – uzená hruška

Brioška – Tomášův grilovaný sýr – pyré z uzených rajčat

Dýňová focaccia – smažená cuketa – nakládaná řepa

K pití si určitě dejte místní unikátní makovou limonádu od Petra Fleka.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář