Home menu by Salabka

Home menu by Salabka

autor: Red. foto: Archiv restaurace

Restaurace Salabka přichází s konceptem comfort food pro širokou veřejnost. Reaguje tak na restrikce spojené s probíhající pandemií.

Díky vládním omezením, která s sebou přinesla situace s šířícím se virem Covid-19, zahajuje přední pražská restaurace Salabka zcela nový koncept. „Už před časem jsme chtěli vybudovat e-shop, kde bychom nabízeli jak naše vlastní vína, tak pokrmy. A teď nastala správná doba,“ říká Petr Kunc, šéfkuchař restaurace Salabka, zapsané v prestižním průvodci Michelin Guide.

V trojské kuchyni se tak nově připravují pokrmy ve stylu comfort food. V této nabídce najdete například hovězí consommé z morkových kostí, maso, kořenovou zeleninu, nudle či trhanou kachnu, divoké koření a sladkokyselou nakládanou zeleninu jako předkrmy. Z nabídky hlavních jídel zaujme kuřecí ballotine, žemlové válečky s omáčkou na paprice nebo hovězí líčka, bramborové pyré, pastiňák, mrkev, celer a vinná omáčka. V rámci dezertů máte šanci ochutnat tonka panna cottu, pečené švestky (rum, badyán, skořice, citron), zaujme čokoládová pěna s lesním ovocem a mandlovou drobenkou i působivé čokoládové pralinky.

„Rozhodně neopouštíme náš hlavní koncept, naopak chceme našim hostům a fanouškům nabídnout opět něco navíc. Proto přicházíme s novým brandem Home menu by Salabka, díky němuž doručíme domů kvalitní a chuťově precizní jídlo. Zájemci si jej mohou užít hned po doručení, ale není problém nechat si jej na později,“ vysvětluje šéfkuchař svůj nový koncept, kdy zájemcům domů přivezou připravené pokrmy sterilizované ve sklenicích, které jednoduše před konzumací ponoříte do vodní lázně, případně vložíte do mikrovlnky. Trvanlivost takto připravených jídel je minimálně 14 dní.

V nabídce pro závoz nebudou chybět ani vína dělaná přímo ve vinařství Salabka nebo jejich vlastní kváskový chléb a další druhy pečiva, včetně bezlepkové varianty.

Kompletní menu, které zájemcům doručí v elegantním a stylovém balení naleznete ZDE.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář