Umění vinařského řemesla aneb Je libo vlašák?

Umění vinařského řemesla aneb Je libo vlašák?

autor: Red. foto: se svolením Premier Wines & Spirits

Vínem nechat vyjádřit terroir, najít nejlepší víno z dané vinice, a ten Ryzlink vlašský přitom ponechat svěží a šťavnatý. A samozřejmě mu zachovat mineralitu typickou pro oblast Pálavy. Vinaři z Moravy vytvořili správně osvěžující víno, přesně pro tento měsíc.

Snaží se navázat na moravskou tradici výroby vína, zároveň jsou moderní a progresivní. Na Znojemsku dlouhodobě spolupracují s místními pěstiteli révy, na Velkopavlovicku pak zpracovávají svoje vlastní hrozny. Vinařství, o kterém je řeč, si zakládá na umění vinařského řemesla – vinice, ze kterých hrozny pocházejí, jsou obhospodařovány ekologickým způsobem, ve sklepě jsou používány tradiční přírodní postupy. Jejich cílem je nechat vyjádřit terroir pro každou odrůdu tak, abyste v lahvi objevili to nejlepší víno z dané vinice. Takové je mladé vinařství Arte Vini ze Znojemské vinařské podoblasti, které se při výběru odrůd vinné révy zaměřuje zejména na staré a na Moravě tradiční odrůdy. V hledáčku vinařů je tím pádem například Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Frankovka, Zweigeltrebe a Pálava.

A právě Arte Vini Vlašák 2020 neboli Ryzlink vlašský vybízí v těchto dnech k ochutnání.

„Je to nádherný moravský vlašák,“ potvrzuje naše doporučení i přední český sommelier Tomáš Brůha. On sám v tomto víně nachází zelenkavě-žlutou barvu se zlatavými odlesky, decentní, ale bohatou vůni sadového ovoce, lučního kvítí s náznakem sladkého koření. Po napití vás dostane šťavnatá a osvěžují chuť s výraznými ovocnými tóny a dlouhou dochutí. „Je v ní patrná typická pálavská mineralita,“ dodává head sommelier společnosti Premier Wines & Spirits.

A právě Premier Wines má tento měsíc parádní Arte Vini Vlašák 2020 ve skvělé akci 4+2, kdy za 6 lahví milovníci vynikajících vín zaplatí pouze 680 Kč. Květen je v plném proudu, a také pro tento měsíc má vlašák od Arte Vini vše, co má správně osvěžující víno mít.

Komerční sdělení

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář