„Bylo to poprvé, co jsem viděl celou restauraci ztichnout.“ Danny „Machete“ Trejo konečně řekl svou story s Anthony Bourdainem

„Bylo to poprvé, co jsem viděl celou restauraci ztichnout.“ Danny „Machete“ Trejo konečně řekl svou story s Anthony Bourdainem

autor: Red. foto: se svolením Trejo's Tacos

Nedá se říct, že by Danny Trejo a Anthony Bourdain byli zrovna nejlepší přátelé, ale rozhodně byli v pohodě. Tak to alespoň vypadá. A historka o tom, že Bourdain oceňoval Trejovo jídlo, dnes hraničí s mýtem. Jak to tedy bylo doopravdy?

Ano, mluvíme o Trejo's Tacos. Slavný drsňák a herec si restauraci prý otevřel na počest své matky. Ale také proto, že si filmový producent Ash Shah všiml, že Trejo je nedoceněný gurmán. Stalo se to, když spolu pracovali na natáčení filmu Bad Ass. Alespoň tak to Trejo popisuje ve své kuchařské knize. No a Trejo a Shah na něco přišli.

Podnik Trejo's Tacos otevřel v Los Angeles poprvé své dveře v roce 2016. O rok později tam Bourdain usedl ke stolu při natáčení pořadu Parts Unknown. Jeho reakce je nyní vyryta na virtuálním vstupu do restaurace, resp. na webových stránkách řetězce. Píše se tam: "Je to opravdu dobré. A díky slavnému pořadu Parts Unknown, tentokrát z Los Angeles, si to můžeme ověřit." Záběr zachycuje Bourdaina a Treja, jak sedí u večeře a vzájemně se pošťuchují. A Bourdain to opravdu vysloví.

Pokud Trejo v klipu vypadá, že je Bourdainem naprosto unešený, není to jen šikovností kluků od střihu. „Když vešel, bylo to, jako by vstoupil sám papež," vzpomínal Trejo. Po ochutnávce tamních specialit se ukázalo, že Bourdain je fanouškem především Trejova květákového taca (Trejo's cauliflower taco, pozn. red.), o kterém Trejo prohlásil v exkluzivním rozhovoru pro magazín Mashed: „Je jedním z mých nejoblíbenějších. Někdy prostě člověk nemá chuť si dát maso. Ale to neznamená, že by maso mělo být špatné."

Samo o sobě je to dost výmluvné, protože o Bourdainovi bylo známo, jak moc měl maso rád, a jak vyhraněný byl jeho postoj k vegetariánství a veganství. Že mu tedy chutnalo právě květákové taco Dannyho Treja, je velká věc. Pro úplnost – v Trejově restauraci si v ten den samozřejmě také pochutnal na grilovaném kuřecím mase, pečené rybě a křupavém vepřovém tacos.

Slavný kuchař a dokumentarista Bourdain v ten večer neohromil jen Treja. Udělal dojem na celou restauraci hned, jak vstoupil do dveří. „Bylo to poprvé, co jsem slyšel celou restauraci ztichnout," vyprávěl později Trejo pro The Hollywood Reporter. „Ani jsme nemuseli nic naznačit. Všichni byli prostě potichu a chtěli slyšet, co říká."

Takže to nebyl jen Trejo a jeho tým, kdo byl z hvězdy v šoku. Anthony Bourdain ten večer dokázal uhranout celou restauraci. Když se pak herce v jednom rozhovoru zeptali, jak se při večeři s Bourdainem cítil, Trejo celkem dlouho hledal slova, kterými by popsal svůj pocit. Pak si najednou vzpomněl na něco, co mu Bourdain řekl. „Řekl mi, že bych měl kandidovat na starostu!" popisuje chvíle s Bourdainem Trejo.  „A já mu říkám – ale ne, ne, díky," usmívá se dnes známý herec.

Zdroj: mashed.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář