Bez čeho se vaše letní party neobejde? Růžové víno v oblíbeném provensálském stylu

Bez čeho se vaše letní party neobejde? Růžové víno v oblíbeném provensálském stylu

autor: Red. foto: se svolením Premier Wines & Spirits a Shutterstock

„Růžovka“ z vinařství Domaine La Croix Belle je lehké, osvěžující rosé provensálského stylu s vůní malin, broskví a okvětních lístků růží. Prostě dokonalé.

Ať už máte v plánu grilování nebo třeba party či přátelské setkání na terase, toto rosé se pro následující týdny nepochybně skvěle hodí. Chystáte letní večeři pro známé? Přemýšlíte nad aperitivem? Máme pro vás ideálního partnera do vaší skleničky.
 
Zrodilo se ve vinařství Domaine La Croix Belle, které, sídlí ve feudální vesnici Puissalicon v regionu Languedoc-Roussillon. Statek má okolo 110 hektarů vinic a již déle než tři století je ve vlastnictví rodiny Boyer. V roce 1977 nastal velký zlom, když se vedení ujali potomci Jacques a Françoise Boyerovi. Jejich hlavním cílem byla modernizace vinařství, moderní technologie a zaměření se na terroir v oblasti Languedoc-Roussilon. Od roku 1980 vinaři produkují moderní, odrůdová vína se zaměřením na kvalitu, vína určená pro každý den a každou příležitost.

Ale to jejich růžové!

Naším vínem je dnes nádherné Caringole rosé 2021, cuvée odrůd Syrah a Grenache. Lehké, osvěžující rosé provensálského stylu s vůní malin, broskví a okvětních lístků růží. Je velmi harmonické, jemné a příjemně pitelné, ovocného stylu s jemnou a svěží dochutí. Nemá na vás žádné velké nároky a dokonale se hodí ke středomořským pokrmům nebo jako lehký letní aperitiv, případně k jakékoliv grilovací či bazénové party.

Caringole rosé 2021 je ideálním parťákem pro nadcházející letní dny. A bude ještě lepším, když ho zakoupíte v nabídce 4+2, kterou má pro tento měsíc jako kampaň připravenou přední český distributor Premier Wines & Spirits.

„Jiskrné víno s nižší barvou pomerančové kůry, zajímavá vůně, která nabízí tóny zahradního nebo sadového ovoce, sušených květů… V pozadí objevíme tóny sušených švestek. Chuť je příjemná, lehká, šťavnatá, zároveň s jemnou kořenitostí a poměrně dlouhou dochutí, která vybízí k dalšímu napití,“ říká head sommelier Premier Wines & Spirits a my mu to bezezbytku věříme.

Komerční sdělení

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář